pies i kot

i

Autor: Sandra_M_H / www.pixabay.com

ZWIERZĘTA

Wyjeżdżasz na urlop? Sprawdź co zrobić z psem lub kotem jadąc na wakacje. Lista hoteli dla zwierząt w Lubuskiem

2023-08-10 13:29

Co wakacje wielu właścicieli czworonogów staje przed nie lada wyzwaniem. Zaplanowany urlop, wykupiona wycieczka, a psa lub kota nie można ze sobą zabrać. Co wtedy? Na początek najlepiej poprosić o pomoc rodzinę lub znajomych, którzy mogą zająć się zwierzęciem przez czas nieobecności właścicieli. Ale co, jeśli takich osób nie ma? Wtedy z pomocą przychodzą specjalne hotele dla zwierząt!

Wakacje należą się kazdemu - to fakt. Dlatego nic dziwnego, że w okresie letnim wiele osób decyduje się na wyjazd poza miasto i oderwanie się od codziennych obowiązków. Czasami jednak, gdy do codziennych obowiązków należy też opieka nad psem czy kotem, wyjazd może narobić sporych problemów.

Wykupując nocleg w wybranej miejscowości bardzo często zdarza się, że dany hotel lub pensjonat nie akceptuje obecności zwierząt. Co prawda coraz więcej obiektów udostępnia gościom możliwość przyjazdu z pupilem, ale to wciąż rzadkość. Dlatego na czas wyjazdu trzeba się poważnie zastanowić co zrobić z psem lub kotem - w końcu zwierze nie może zostać w domu całkiem samo!

Co zrobić z psem lub kotem wyjeżdżając na wakacje?

W pierwszej kolejności warto popytać wśród rodziny lub znajomych czy ktoś mógłby się zająć przez jakiś czas zwierzęciem. Za opiekę można zaoferować wynagrodzenie, co zwiększa szanse znalezienie opiekuna, a nam da pewność, że zwierzę znajduje się w dobrych rękach.

Po drugie, coraz częstszą praktyką stają się ogłoszenia o poszukiwaniu osoby, która zajmie się zwierzęciem. W mediach społęcnzościowych co jakiś czas można znaleźć ofertę pracy, która polega na regularnym wyprowadzaniu i karmieniu psa lub kota (czasami oferta mówi o zabraniu zwierzęcia na ten czas do siebie). To również za odopowiednią opłatą. Co ciekawe, pod postami w komentarzach pojawia się grono osób zainteresowanych tego rodzaju zarobkiem.

Po trzecie, jeśli nie masz komu zostawić czworonoga i masz obawy co do tego, by zajmowała się nim obca osoba znaleziona w Internecie - możesz skorzystać ze sprawdzonych, legalnie działających hoteli lub pensjonatów dla zwierząt.

Hotele dla zwierząt w województwie lubuskim

Hotele i pensjonaty dla zwierząt w Polsce. Cena pobytu

W całej Polsce jest ponad 100 hoteli i pensjonatów, w których można zostawić zwierzę na czas wyjazdy na urlop. To zdecydowanie lepsza opcja niż próby zostawienia pupila na kilka dni samego lub też wyrzucenie go do lasy albo oddanie do schroniska. Wyjazd na wakacje nie wyklucza bycia dobrym opiekunem!

Jeśli zdecydujesz się na pozostawienie zwierzęcia w hotelu to z reguły cena za dobę pobytu waha się średnio od 40 do 100 zł. Wszystko zależy m.in. od wielkości zwierzęcia (za kota zapłacimy mniej) oraz od województwa, w którym znajduje się dany hotel.

Sonda
Masz zwierzę w domu?
Dzień Psa w szczecińskim schronisku