gorzów elektrociepłownia 1

i

Autor: materiały PGE EC Gorzów Trwają prace na terenie Elektrociepłowni przy ul. Walczaka.

Wielkie kotły pojawiły się w gorzowskiej Elektrociepłowni. Po co?

2022-12-14 15:09

Trwa budowa kotłowni szczytowo-rezerwowej. Do Gorzowa przyjechały ogromne kotły. Logistykę trzeba było odpowiednio zaplanować. Transport dotarł i rozpoczął się kolejny etap bardzo ważnej dla mieszkańców inwestycji.

Najpierw kotły płynęły barką z Niemiec do portu w Szczecinie, a potem do miasta dotarły transportem drogowym. Termin zakończenia inwestycji jest bez zmian czyli grudzień przyszłego roku. Teraz prace skupią się na budowie budynku elektrycznego oraz samej kotłowni.

- To obecnie nasza kluczowa inwestycja. Prace idą zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Budowa pozwoli na całkowite wyłączenie z eksploatacji kotła węglowego do końca przyszłego roku. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na jakość powietrza w mieście, ale także na efektywność wytwarzania naszej elektrociepłowni - powiedział Wojciech Dobrak, dyrektor gorzowskiej Elektrociepłowni.

gorzów elektrociepłownia 2

i

Autor: materiały PGE EC Gorzów Kotły przyjechały do Gorzowa z Niemiec.

Inwestycja rozpoczęła się na przełomie sierpnia i września. Po ogrodzeniu terenu ruszyły prace ziemne. W listopadzie pojawiły się fundamenty pod kotły oraz komin, potem zbiornik wody zasilającej oraz inne urządzenia. Podstawowym paliwem będzie wysokometanowy gaz systemowy. Koszt przedsięwzięcia to ponad 40 milionów złotych.

Niesamowita akcja pracowników ZOO w Poznaniu

Co wiesz o choince? Chciałbyś sprawdzić swoją wiedzę?

Pytanie 1 z 8
Choinka to drzewo:
Choinka żywa