gorzów hawelańska drzewa

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl

Więcej drzew pojawi się na deptaku w Gorzowie, ale dopiero za jakiś czas

2022-09-03 11:31

W ramach modernizacji ulic- Hawelańskiej i Wełnianego Rynku zazieleni się. Działania podzielono na dwa etapy. Drzewa pojawią się, gdy inwestycja w centrum zostanie zakończona czyli najwcześniej za około półtora roku.

28 nowych drzew zasadzonych zostanie na niezbyt rozległym obszarze w samym sercu Gorzowa. Najpierw pojawi się 10 drzew na Wełnianym Rynku, 8 na Hawelańskiej, a następnie kolejnych 10 od Studni Czarownic w stronę Jagiełły.

- Przebudowa ulic jest potrzebna nie tylko ze względu na poprawę komunikacji czy estetyki. Ważnym elementem projektu są nasadzenia drzew. Warto zmienić ten fragment miasta na bardziej zielony i ekologiczny -  podkreśla Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza.

Najpierw jednak musi zostać ogłoszony przetarg na inwestycje, co ma nastąpić w październiku. Potem wyłonienie wykonawcy. Drzewa zostaną posadzone w ziemi na końcu, gdy wszystko będzie gotowe.

Przypomnijmy- modernizacja ulic w centrum Gorzowa to lepsze odwodnienie, budowa bezpiecznych zjazdów dla rowerzystów i wózków, a także oszczędne oświetlenie uliczne. Pojawią się też nowe ławki i stojaki rowerowe.

Takimi maszynami policjanci będą ścigać piratów drogowych! 30 motocykli BMW dla drogówki

Jaki przedmiot szkolny najbardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Które określenie najbardziej do ciebie pasuje?