gorzów wartownia wał

i

Autor: facebook.com/wartowniagw

miasto

Wartownia vs. Natura 2000? Znamy powody zmiany lokalizacji!

2023-05-18 15:56

Wartownia niespodziewanie wylądowała na błoniach przy Fabrycznej. Organizatorzy twierdzą, że nowa miejscówka daje większe możliwości biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie imprezą. Powodem mogą być także przepisy o ochronie przyrody. Pierwotnie Wartownia miała stanąć w otulinie obszaru chronionego Natura 2000. Wakacyjne imprezy mogły zakłócać spokój gniazdujących tam ptaków.

Duże zainteresowanie, a może chodzi o Naturę 2000. Jak już informowaliśmy, organizatorzy podjęli zaskakującą decyzję o przeniesieniu Wartowni na nadwarciańskie błonia, czyli tam, gdzie organizowano koncerty w ramach Dni Gorzowa. Oficjalny powód, to duże zainteresowanie mieszkańców, na błoniach jest więcej miejsca niż na skwerze przy AJP. Powodem mogą być także przepisy o ochronie przyrody. Wartownia miała bowiem stanąć w otulinie obszaru chronionego Natura 2000.

Poszło pismo do prezydenta, jako radni otrzymaliśmy je do wglądu, od organizacji, które się sprzeciwiają organizacji Wartowni przy AJP. To jest otulina Natury 2000. Za mostem Lubuskim jest dużo gniazdujących ptaków i jest to obszar chroniony. Teren gdzie miała być Wartowania stanowi jego otulinę. Pismo w tej sprawie poszło też do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - mówi Marta Bejnar-Bejnarowicz, radna Gorzowa.

Przeprowadzka Wartowni z pewnością nie ucieszyła mieszkańców ul. Fabrycznej. Zdaniem radnej imprezę należałoby przenieść do amfiteatru. Tegoroczna Wartownia zaczyna się 23 czerwca.

Jak dobrze znasz "The Office"? Arcytrudny QUIZ dla największych fanów!

Pytanie 1 z 10
Serial "The Office" stylizowany jest na dokument - jaki więc to gatunek filmowo-telewizyjny?