Gorzów: Poranek

i

Autor: kb

Uwaga! Ślisko w Gorzowie. Ruch na drogach raczej weekendowy

2022-01-07 7:55

Trochę przymroziło w nocy z czwartku na piątek w Gorzowie (06.01 - 07.01) i bywa ślisko na drogach i chodnikach. Nie jest tak źle, jak przy marznących opadach deszczu tydzień temu, ale trzeba być ostrożnym.

W nocy przymroziło, więc warunki na drogach rewelacyjne nie są. Internauci donosili chociażby o szklance na trasie Gorzów - Słubice. Na krzyżówce Lubno-Marwice osobówka wyleciała z drogi, na szczęście była potrzebna tylko pomoc drogowa.

Magistrat obawia się o inwestycje zaplanowane w budżecie na 2022 rok. Miasto chce zacząć kolejny duży remont, czyli Kosynierów Gdyńskich. W planach są także liczne mniejsze modernizacje dróg i chodników. Inwestycje za kilkadziesiąt, góra kilkaset tysięcy złotych. Jednak możliwe, że ze względu na wysoką inflację, część z nich będzie musiała zostać przesunięta.

TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39

Kierowcy, pamiętajcie, że od 1 stycznia wszedł w życie nowy taryfikator mandatów. Po zmianach sąd będzie mógł chociażby wystawić grzywnę do 30 tysięcy złotych za jazdę po pijaku, czy też za skrajnie niestosowanie się do limitów prędkości. Do tej pory było to 5 tysięcy złotych.

Sporo zapłacą także właściciele pojazdu, którzy nie ujawnią sprawcy przekroczenia prędkości w chwili popełnienia wykroczenia. To będzie groziło mandatem do aż 8 tysięcy złotych! Oczywiście są już pierwsi kierowcy, którzy odczuli to na własnym portfelu. Chociażby tutaj:

Wciąż jeszcze mamy poranny przymrozek, ale ten powoli powinien odpuszczać. Nie oznacza to, że w ciągu dnia będzie ciepło. Termometry w Gorzowie będą nam pokazywały coś w okolicach 1-2 stopni, ale nie dajcie się zmylić. Odczuwalna może być kilka kresek niższa.

Martwią też popołudniowe prognozy. W Gorzowie ma spaść deszcz ze śniegiem. Ma być minimalny plus na termometrach, oby to się sprawdziło. W innym wypadku rano znowu na drogach i chodnikach będziemy mieli "szklankę". Ciśnienie dzisiaj nieco poniżej normy.

Quiz. Tajemniczy świat kosmosu. Większość pada na szóstym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Którą planetą w kolejności od Słońca jest Mars?