Gorzów: Poranek

i

Autor: DD/grupa FB Stoją ! Gorzów

Uwaga kierowcy! Ślisko w Gorzowie i okolicach

2022-01-18 7:36

Wczoraj popadało, w nocy przymroziło, dzisiaj już kilka incydentów na drogach. Główne jezdnie w Gorzowie są w miarę zadbane, poważna szklanka jest tuż za granicami naszego miasta.

Kolizja trzech osobówek miała miejsce na trasie Wawrów - Janczewo. Na szczęście nikt nie jest poważnie poszkodowany. Na miejscu pracuje policja, droga jednak jest przejezdna. Incydent był też w Zdroisku, są utrudnienia na DK 22.

Poważny wypadek miał też miejsce wczoraj w okolicach 17:30. Osobówka wjechała w tył maszyny leśnej. Dwie osoby ze skody zostały zakleszczone, interweniować musiała Straż Pożarna. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 14.01.2022

Pamiętajcie, że od wczoraj (17.01) bilet jednorazowy w SPP kosztuje: 15 minut- złotówkę, pół godziny- 2 złote, godzina – 3,5 a kolejna 4 złote. Brak biletu parkingowego to kara 50 złotych, o ile zapłacimy w ten sam dzień. Jeżeli nie, to wzrośnie do 200 złotych. Uwaga! Zmieniają się też godziny obowiązywania SPP. Po zmianach jest to od 8 do 18.

Już wkrótce także spore zmiany w gorzowskim MZK. Tutaj ważne informacje dla jeżdżących komunikacją miejską. Od lutego rzadziej, po godzinach szczytu, jeździć będą m.in. autobusy linii: 104, 124 i 126, 113, 121 czy 128. Z kolei tramwaje kursować będą co 15 minut. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc do MZK.

O poranku jeszcze -2 stopnie w Gorzowie, po 10 ma być już minimalny plus na gorzowskich termometrach. W ciągu dnia jakieś 2-3 stopnie, także bez upałów, ale będzie dosyć słonecznie i ładnie. To w połączeniu z dosyć dobrą jakością powietrza zachęca nawet do spacerów.

Wiatr nie urywa już głowy, jak to miało miejsce jeszcze wczoraj. Ciśnienie jest wysokie, na barometrach nawet 1035 hektopaskali. Wyczuleni na duże wahania tego sprzętu nie mają łatwych dni. W nocy z wtorku na środę przymrozku na szczęście nie będzie.

QUIZ. Gorszy smak gdy sosu brak

Pytanie 1 z 23
Tzatziki to: