świadectwo - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: fot. Getty Images

zmiany

Tej oceny na świadectwie uczniowie już nie zobaczą! Nadchodzą wielkie zmiany w szkolnictwie

2024-06-19 11:06

Już od następnego roku szkolnego na świadectwach uczniów zabraknie oceny za jeden przedmiot, dzięki któremu w ostatnich latach dzieci mogły sobie niejako podbijać średnią. Od następnego roku nie będzie to możliwe!

Chodzi o religię. Wszystko przez zmiany w szkolnictwie, które będą miały miejsce właśnie od przyszłego roku. Dotyczy się to także religi, która w szkołach nie będzie już obowiązkowa, dlatego ocena z tego przedmiotu nie będzie miała wpływu na średnią.

Duże utrudnienie dla uczniów. Ten przedmiot znika ze szkolnego świadectwa

Brak oceny z religii na świadectwie, to duże utrudnienie dla uczniów, bo właśnie dzięki temu przedmiotowi mogli oni sobie podbić średnią. Od przyszłego roku nie będzie to możliwe. Uczniowie więc będą musieli się bardziej postarać.

W związku z tym, że zajęcia religii i etyki nie są zajęciami, na które uczeń jest obowiązany uczęszczać, nie jest uzasadnione, aby roczna lub końcowa ocena klasyfikacyjna z tych zajęć miała wpływ na średnią uzyskanych ocen – zapisano w wykazie prac legislacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej cytowany przez portalparentingowy.pl.

Studniówka VI LO w Białymstoku. Zygmunt August rozpoczął bal. Tak świętowali uczniowie FB
Sonda
Czy religię należy usunąć ze szkół?