gorzów szpital dzwon 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Pani Anna jako pierwsza uderzyła w Dzwon Życia.

Zdrowie

Dzwon Życia, Onko Tour oraz fotografie. Szpital w Gorzowie miał wyjątkowych gości!

2023-08-10 11:42

Fundacja Pokonaj Raka przekazała Dzwon Życia, który zawisł w holu Ośrodka Radioterapii przy Dekerta w Gorzowie. Pojawili się także uczestnicy rowerowego projektu, którzy z Wrocławia jadą do Świnoujścia. Po co?

Pacjent po zakończeniu leczenia onkologicznego może uroczyście oznajmić wygraną z nowotworem – właśnie uderzając w Dzwon Życia. Jak twierdzą specjaliści - to bardzo ważne dla jego psychiki. - Takie pokazanie światu, że daliśmy radę, że zwyciężyliśmy. Świetna inicjatywa – twierdzi Norbert Piotrkowicz, kierownik zakładu radioterapii w Gorzowie.

Z wygranej cieszą się także uczestnicy VII Onko Tour – akcji, której celem jest pokazanie życia po chorobie. Uczestnicy na rowerach pokonują w siedem dni 500 kilometrów. Po drodze odwiedzają szpitale i namawiają do badań i profilaktyki, bo ludzie nie dbają o swoje zdrowie.  - Często myślą: „nie pójdę do lekarza, bo jeszcze mi coś wykryje”. A to właśnie o to chodzi, żeby wykryć. Rak im wcześniej zdiagnozowany tym łatwiejszy do wyleczenia. I my byli pacjenci onkologiczni chcemy pokazać, że można z tego wyjść i wrócić do normalnego aktywnego życia – mówi Cyber Marian, youtuber, uczestnik Onko Tour.

gorzów szpital dzwon 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Uczestnicy Onko Tour odwiedzili szpital w Gorzowie.

Z choroby można wyjść i wrócić do normalnego aktywnego życia. Uwieczniono to na zdjęciach, które fundacja przekazała gorzowskiej lecznicy. Pojawią się one w galerii na korytarzach Ośrodka Radioterapii.

Ceremonię bicia w dzwon po zakończonym leczeniu rozpoczął w 1996 roku kontradmirał Marynarki Wojennej USA, który w ten sposób uczcił powrót do zdrowia. Obecnie dzwony życia rozbrzmiewają w szpitalach na całym świecie, także w Gorzowie, informując o dobrej nowinie.

„Diagnoza mnie załamała, ale szybko zaczęłam działać.” Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane - Gadaj Zdrów

QUIZ. Mieszkasz w woj. lubuskim? Sprawdź się w naszym prostym quizie o herbach miast i gmin w Lubuskiem

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Do którego lubuskiego miasta należy ten herb?
Herb Zielonej Góry