policja - sygnały

i

Autor: Fleimax/Pixabay/cc0

Pijany 46-latek wjechał w ogrodzenie placu zabaw

2022-05-30 13:03

46-latek mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie, nie opanował samochodu i wjechał w nocy w ogrodzenie placu zabaw. Jego dalszą jazdę udaremnił policjant po służbie – poinformowała w poniedziałek Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi mu do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Sprawa trafi do sądu. Do tej sytuacji doszło w sobotę 28 maja w nocy w jednej z miejscowości w pobliżu Gubina. Kierujący kią stracił panowanie nad samochodem i uderzył w ogrodzenie placu zabaw.

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.

Zareagował policjant po służbie

Będący w pobliżu policjant po służbie natychmiast zareagował. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki, a następnie nakazał mężczyźnie wysiąść z pojazdu.

- Na miejsce przyjechał patrol, który przejął mężczyznę do dalszych czynności. 46-latek miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że wypił alkohol, bo miał urodziny, a za kierownicę wsiadł, gdyż postanowił pojeździć, bo się zdenerwował – dodała policjantka