Chodźmy na spacer

i

Autor: Gorzów / Facebook.com

Odkryj tajemnice Starego Miasta. Wybierz się na spacer po Gorzowie z przewodnikiem

2023-05-05 10:04

Gorzowianie mają kolejną okazję, by wziąć udział w wyjątkowym spacerze po mieście. Tym razem w ramach cyklu "ChodźMy na spacer" przewodnik oprowadzi zainteresowanych po terenach Starego Miasta. Jakie uda się odkryć tajemnice?

Akcja "ChodźMy na spacer" przyciąga tłumy

Od początku spacery z przewodnikiem cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. To właśnie dlatego akcja organizowana jest już kolejny rok z rzędu.

Przypomnijmy: w każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywają się spacery po wybranych rejonach Gorzowa - za każdym razem wszyscy chętni odwiedzają inne miejsca. A to wszystko pod czujnym okiem Zbigniewa Rudzińskiego, autora przewodników turystycznych, doświadczonego turysty, krajoznawcy, podróżnika i alpinisty.

Każdy spacer to spora dawka informacji i ciekawostek o Gorzowie - uczestnicy mają wyjątkową okazję poznać tajemnice, które skrywa miasto. Co ważne, spacery są darmowe i może wziąć w nich udział każdy chętny. Nie są też potrzebne wcześniejsze zapisy.

Wokół murów Starego Miasta

Najbliższa edycja miejskich spacerów organizowana jest pod hasłem "Wokół murów Starego Miasta".

Stare Miasto to historyczna nazwa najstarszej części Landsbergu i Gorzowa, której granice wytyczała rzeka Warta i otaczający miasto mur obronny. To rejon Śródmieścia, okolice Sikorskiego, Łaźni, Wełnianego Rynku, Pocztową czy ul. Obotryckiej.

Ale Stare Miasto to nie tylko to co widać gołym okiem. To niezwykle bogata historia i szereg wydarzeń, które ukształtowały Gorzów takim jaki jest teraz. O wszystkim z pewnością opowie przewodnik!

Spacer wokół murów Starego Miasta. Kiedy się odbędzie?

Najbliższą edycję cyklu "ChodźMy na spacer" zaplanowano na 6. maja. Zbiórka jak zwykle o godzinie 10:00 przy fontannie Pauckscha na Starym Rynku. Spacer zorganizowany zostanie bez względu na pogodę - piechurom nie straszny deszcz i wiatr! Jedynie intensywne opady czy burze mogą być powodem odwołania wydarzenia.

W tym roku zaplanowano jeszcze sześć spacerów:

3. czerwca - Posłuchajmy bicia serca miasta (Katedra i Stary Rynek)5. sierpnia - Od cmentarza wojennego przez Park M. Jakszta do kościoła pw. Pierwszych Męczenników Polski2. września - z Kłodawką pod prąd7. października - Wszystkie kolory gorzowskich parków4. listopada - Bulwarem do pomników chwały kolejarzy, poetów, marszałków i Iwowian na szczyt miasta2. grudnia - Bahr, Schroeder, Paucksch - ich niezatarte ślady

Sonda
Lubisz spacerować po mieście?
Stado koni spacerowało po obwodnicy Ełku