Boisko na Europejskim

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie

INWESTYCJE

Nowe, wielofunkcyjne boisko powstanie na osiedlu Europejskim! Sprawdź, gdzie się znajdzie i jak będzie wyglądało

2023-08-17 11:41

Już wkrótce będą kogły się rozpocząć prace związane z budową wielofunkcyjnego boiska na osiedlu Europejskim w Gorzowie. Wszystko dlatego, że udało się znaleźć dodatkowe pieniądze, które umożliwiły rozstrzygnięcie przetargu. Umowa na prace podpisana zostanie prawdopodobnie jeszcze we wrześniu.

Jeszcze tylko kilka kroków i budowa boiska na osiedlu Europejskim może się rozpoczynać!

Najpierw konieczna jest zgoda rady miasta na przesunięcie dodatkowych środków na tę inwestycję. Jest to niezbędne, ponieważ oferty zaproponowane przez wykonawców w kolejnym już przetargu przewyższały zaplanowaną na ten cel kwotę.

Urzędnikom udało się jednak znaleźć brakujące środki w rezerwie Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o około 200 tysięcy złotych. Własnie tyle brakuje do najkorzystniejszej oferty przedstawionej przez firmę Redopol sp. z o.o. Przypomnijmy: do wydania było około 400 tysięcy złotych, a wykonawca zaproponował nieco ponad 620 tys. zł.

Nowe boisko wielofunkcyjne na osiedlu Europejskim - jak będzie wyglądać?

Na boisku znajdować się będzie nawierzchnia z trawy syntetycznej o wymiarach 20x36 m. Będą tam dwie bramki do piłki nożnej, dwa kosze do gry w koszykówkę oraz słupki i siatka do piłki siatkowej.

Boisko zostanie ogrodzone piłkochwytami o wysokości 6m z siatki polipropylenowej na słupkach stalowych. Zamontowana zostanie brama wjazdowa, furtka, a także mała architektura, na którą będą się składać dwie ławki i dwa kosze na śmieci. Wykonany zostanie również chodnik z kostki brukowej betonowej.

To tu powstanie nowe boisko!

Sonda
Uważasz, że w Gorzowie brakuje boisk i miejsc do zabaw dla dzieci?
Igrzyska Europejskie 2023. Budowa boisk tymczasowych na Rynku Głównym w Krakowie