zerwany dach gorzów

i

Autor: KM PSP Gorzów

Niż Eunice sieje spustoszenie w Gorzowie i okolicach [ZDJĘCIA]

2022-02-19 12:25

Wiatr wiejący w nocy i o poranku z prędkością nawet 120 km/h sieje spustoszenie w Gorzowie i okolicach. Jeżeli możecie, pozostańcie w domach.

Mnóstwo pracy do tej pory mają gorzowscy strażacy. Na dyżurze pracuje sześciu dyspozytorów, którzy już w Gorzowie i powiecie obsłużyli 300 zgłoszeń. Chodziło m. in. połamane drzewa, zerwane blachy i brak prądu. Jak donosi gorzowska komenda, na szczęście nie ma poszkodowanych.

drzewa na samochodach

i

Autor: KM PSP Gorzów

Problem jest z dostawami prądu. Tego nie ma na odcinku od Witnicy do Kostrzyna nad Odrą. Nie działają m. in. stacje benzynowe. W związku z tym w tamtym rejonie strażacy z gorzowskiej komendy musieli dostarczać paliwo dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Agregaty i paliwo konieczne były też do obsługi respiratorów.

zerwana blacha

i

Autor: KM PSP Gorzów

W związku z niebezpiecznymi warunkami pogodowymi do odwołania zamknięty jest gorzowski cmentarz komunalny przy Żwirowej. W trakcie nocnej wichury drzewo przewróciło się na murek okalający nekropolię od frontowej części. Mocno dostało się także parkowi Kopernika. W jego okolicach wiatr potrafił wyrwać...przystanek autobusowy przy Walczaka.

Światełkiem w tunelu są aktualne prognozy IMGW. Oddział w Poznaniu obniżył ostrzeżenie pogodowe do pierwszego stopnia. Wciąż do godziny 17 może wiać silny wiatr, ze średnią prędkością od 30 do 40 km/h, z porywami do 90. 

Quiz. Jaki to był tydzień? [18 lutego 2022]

Pytanie 1 z 10
Po roku oczekiwania KRRiT podjęła decyzję ws. koncesji dla TVN7. Jaki był werdykt?