Burza

i

Autor: Canva Pro

POGODA

Nagłe załamanie pogody! IMGW ostrzega przed burzami z gradem

2023-09-13 12:38

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które mogą się pojawić w całym województwie lubuskim, zachodniopomorskim i w części wielkopolskiego. Taka pogoda ma się utrzymać przez cały dzień.

Po ostatnich upałach teraz mieszkańcy muszą się przygotować na nagłe pogodowe rewolucje. Słupek rtęci nie dość, że mocno spadnie to jeszcze pojawią się intensywne opady i burze.

Pogoda na środę 13.09.2023 - ostrzeżenie meteorologiczne

Zgodnie z komunikatem IMGW przez cały dzień prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu. Wyniosą one od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm. Miejscami możliwy także grad.

Do tego bardzo silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość nawet 75 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia wyżej opisanych zjawisk według synoptyków wynosi aż 80%, więc wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Gorzowa i okolic trochę zmokną.

Załamanie pogody tylko na chwilę

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów taka deszczowa, szara i pochmurna aura ma nam towarzyszyć zaledwie chwilę. W czwartek (14.09) na niebie ponownie ma się pojawić słońce, a temperatury sukcesywnie będą rosnąć, aż do niedzieli, gdy słupek rtęci wskaże maksymalnie około 27 stopni.

Sprawdź co robić w mieście w deszczowy dzień!

Sonda
Wolisz deszcz czy upał?
Burzowe niebo nad Podkarpaciem