Wyprawka szkolna

i

Autor: Canva Pro

DOTACJA

Lubuskie: Mieszkańcy ubiegają się o dopłaty do szkolnej wyprawki. Wiemy ile wniosków złożono dotąd w programie Dobry Start

2023-11-03 14:35

Jeszcze do końca listopada trwa nabór wniosków w programie Dobry Start, w ramach którego można otrzymać 300 złotych jednorazowego dofinansowania do szkolnej wyprawki. O pieniądze ubiegają się też lubuszanie - do tej pory do lubuskiego oddziału ZUS wpłynęło ponad 130 tysięcy wniosków.

Program "Dobry Start" - kto i na co może otrzymać pieniądze?

Rządowy program "Dobry Start" to wypłacane raz w roku wsparcie dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodzice i opiekunowie mogą się ubiegać o jednorazowy dodatek w wysokości 300 zł na zakup szkolnej wyprawki, czyli m.in. podręczników, zeszytów, sprzętów i innego, niezbędnego wyposażenia do nauki.

Prawo do wsparcia ma każde dziecko, które uczy się w szkole do ukończenia 20. lub 24. roku życia w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Pieniądze przyznawane są każdemu, bez względu na wysokość dochodów.

"Dobry Start" w Lubuskiem. Ile wniosków już złożono?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez lubuski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych: do tej pory do urzędu wpłynęło ponad 130 tysięcy wniosków o wypłatę świadczenia, opiewających na łączną sumę 39 mln zł.

Rodzice i opiekunowie, którzy jeszcze nie złożyli wniosku powinni się pośpieszyć. By otrzymać świadczenie za ten rok mają na to czas tylko do końca listopada. Po akceptacji wniosku pieniądze trafią na konto rodziców w ciągu dwóch miesięcy od chwili jego złożenia - poinformowała Agata Muchowska, rzeczniczka lubuskiego ZUS-u.

Jak złożyć wniosek o pieniądze na szkolną wyprawkę?

Nabór wniosków w programie "Dobry Start" odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną. Wnioski można złożyć na cztery sposoby: przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość internetową oraz portal Emp@tia.

„Aby to zrobić niezbędny będzie dowód osobisty, numer rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie, adres mailowy, a także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli takie jest wystawione. Konieczny jest również PESEL dziecka oraz nazwa i adres szkoły, do której uczęszcza” – przypomniała Muchowska.

Cała korespondencja dotycząca świadczenia odbywa się przez PUE ZUS, bez znaczenia na sposób złożenia wniosku. Dlatego, chcąc otrzymać świadczenie należy mieć profil na tej platformie. Instrukcja jak go założyć znajduje się na stronie zus.pl. Pieniądze są wypłacane jedynie na rachunek bankowy podany we wniosku

Nowy podział administracyjny Polski?! Powstaną nowe województwa i zmienią się granice!

Sonda
Stać Cię na wyprawkę szkolną w tym roku?
Wyprawka szkolna to horror! Ceny artykułów szaleją