Browar

i

Autor: fot. Canva/bphotographer

KRYZYS

Kultowy, niemiecki browar ogłasza upadłość. Działał na rynku prawie pół tysiąclecia

2024-06-28 13:17

Niemiecka gospodarka mierzy się z coraz poważniejszymi wyzwaniami. Tym razem upadłość ogłasza jeden z największych browarów, który produkował piwo od niemal 470 lat. To kolejna z ponad 11 tysięcy niemieckich firm, które tylko w 2024 roku ogłosiły bankructwo.

Upada browar Viechtacher. To firma z wielowiekową tradycją

Browar Viechtacher to ikona niemieckiego browarnictwa. Został założony w 1553 roku w Bawarii, a piwo, które produkował cieszyło się dużym uznaniem w całych Niemczech.

Piwa Viechtach łączą wymagający świat nowoczesności i tradycji na sposób bawarski. Właśnie dlatego są one synonimem jakości przyjemności z Lasu Bawarskiego, która wpisuje się w teraźniejszość i jest symbolem Viechtach jako miejsca przyjemności! - reklamował się producent.

Niestety, obecny kryzys gospodarczy nie szczędzi nikogo i jego ofiarom padają nawet firmy z wielowiekową tradycją.

Browar ogłasza upadłość

Ostatnie lata dały się browarowi mocno we znaki. Firma natrafiła na poważne trudności finansowe, które zagroziły jej stabilności. Co prawda pojawił się inwestor, który miał zapewnić wkład finansowy gwarantujący utrzymanie się firmy na rynku, to jednak, jak donosi „KA-Insider”, wsparcie to nigdy nie zostało zrealizowane, a oferta inwestycyjna została wycofana. Browar pozostał więc na skraju upadku.

Co dalej? Pracownicy zostali już poinformowani o sytuacji. Serwis polskiobserwator.de podał, że decyzją zarządu działalność operacyjna w Viechtacher póki co będzie prowadzona bez zmian, ale nie wiadomo jak będzie to wyglądać w najbliższej przyszłości.

Zobacz też: Miejsca w Polsce o niezwykłej energii

Sonda
Lubisz piwo?
Ile kosztuje polskie piwo w Niemczech?