Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali kierowców

i

Autor: Materiały lubuskiej ITD

WZMOŻONA KONTROLA

Kontrole trzeźwości na lubuskich drogach. Ilu kierowców jechało na "podwójnym gazie?" Mamy statystyki!

2023-03-23 12:51

To już staje się normalnością. W poniedziałek, 20 marca, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali kierowców i sprawdzali ich stan trzeźwości. Ilu uczestników ruchu drogowego było tzw. "wczorajszych"? Mamy statystyki!

Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość kierowców. Nie wszyscy byli czyści!

Przeprowadzono poranną akcję wzmożonych kontroli trzeźwości kierowców. Kontrole były prowadzone na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina oraz ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry. W działaniach uczestniczyli również funkcjonariusze Policji.

Sprawdzono stan trzeźwości około 1200 szoferów osobówek, ciężarówek, busów i autobusów. Dwóch kierowców skontrolowanych koło Zielonej Góry wsiadło za kierownicę po alkoholu. Kierowca 40-tonowej ciężarówki, który przewoził oliwki z Grecji do Szwecji, miał w organizmie ponad 0,4 promila alkoholu. Natomiast kierowca busa, którym przewożono figurki ozdobne z Polski do Anglii, wydmuchał ponad 0,6 promila.

Obaj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku!