gorzów cezib problemy 1

i

Autor: materiały UM Gorzów Budynek B, żółty, po lewej stronie.

Jaki los czeka budynek B przy Warszawskiej w Gorzowie dowiemy się w styczniu

2022-01-13 15:30

Wracamy do problemów z budową Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Chodzi o żółty obiekt, w którym kiedyś mieściły się przychodnie. Wykonano wzmocnienia, ale nie przyniosły one oczekiwanego skutku. Co dalej?

Osuszanie i stosowanie żywicy w tym jednym przypadku nie pomogło. Piwnica i parter budynku B są nadal w nieodpowiednim stanie. Według Magdaleny Łabuzy, dyrektora centrum- prawdopodobnie był on zbudowany z cegły złej jakości i źle izolowany. Stąd teraz kłopoty. Urzędnicy czekają na ekspertyzy i wtedy podejmą decyzje. Opcje są dwie.

- Wybudowanie w środku jakiegoś szkielet, konstrukcji, ale chyba to by było za drogie wyjście i nie zachowałoby tego zabytkowego charakteru budynku. Druga możliwość to wyburzenie i postawienie nowego obiektu. Decyzja należy do magistratu - wyjaśnia dyrektor Łabuza.

gorzów cezib problemy 2

i

Autor: materiały UM Gorzów Nie wszytskie ściany udało się wzmonić.

Inwestycja na pewno wyniesie więcej. Magistrat zastanawia się także nad rozdzieleniem budynków A, B i C, które aktualnie w projekcie stanowią całość. Połączone są instalacjami. Wyodrębnienie ich umożliwiłoby szybsze oddanie do użytku. Jednak to też wiąże się z finansami.

Wrześniowy termin zakończenia prac, w tym przypadku, będzie trudny do wykonania. Przypomnijmy- w budynku B ma być kilka sal dydaktycznych oraz łazienki. Koszt całej inwestycji to 104 miliony złotych.

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2

Typowe teksty babci i dziadka - czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 8
Weź sobie chleba do tej zupy