Gorzów: Poranek

i

Autor: kb Przed sżóstą ruch na gorzowskich drogach był zerowy.

Gorzowski poranek: Bez większych incydentów na drogach

2021-10-11 7:27

Będzie słonecznie i chłodno, opady dopiero na wieczór w Gorzowie. Na gorzowskich ulicach spory ruch, jak to zwyczajowo w naszym mieście. Wszystko to dzieje się na tle poszukiwania przez policję sprawcy wczorajszego śmiertelnego potrącenia.

Trwają intensywne poszukiwania sprawcy wczorajszego śmiertelnego potrącenia na 30 stycznia. Kierowca chevroleta wciąż nie został odnaleziony. Przypomnijmy, w niedzielny wieczór, chwilę po 18, doszło do śmiertelnego potrącenia 4-latka na ulicy 30 stycznia. Do sprawy będziemy wracać.

Pamiętajcie o remoncie fragmentu Żwirowej między Zagłoby a Bazaltową. Tylko jeden pas jest przejezdny. Jest tam sygnalizacja świetlna, która steruje ruchem wahadłowym. Zamknięty jest również fragment Teatralnej pomiędzy Ogrodową a Szpitalną. To w związku z pracami nad przedłużeniem ulicy Spichrzowej. Utrudniony przejazd także przez Kasprzaka. Ten remont można ominąć jadąc Koniawską.

Rozstrzygnięte zostały przetargi na remont ulicy Olimpijskiej i Sikorskiego na wysokości ZUSu. Jest to słodko-gorzka informacja. Olimpijska błagała o wymianę nawierzchni już od dłuższego czasu i teraz się doczeka. W obu przypadkach umowy powinny być podpisane na dniach, także spodziewajcie się startu prac jeszcze w tym roku. O tym, że drogowcy mogą wejść na Trasę Nadwarciańską nawet w październiku, wspominałem już wcześniej.

Zmiana w organizacji ruchu może za niedługo nastąpić też na skrzyżowaniu Chrobrego i Wybickiego. Tam drogowcy wylali już warstwę ścieralną. Trzeba być czujnym, ale o wszystkim będziemy na bieżąco informować. Wstępnie mówi się o połowie października. Wciąż nie pojeździcie za to przez Mieszka I.

Jesteśmy po zimnej nocce w Gorzowie. Wystąpiły przymrozki, wciąż jest około 2 stopni, w ciągu dnia dobije do 14. Będzie słonecznie, opady mogą też wystąpić, ale dopiero w okolicach 19. Ciśnienie dzisiaj w okolicach normy, za to jakość powietrza średnia w naszym mieście. Niestety, nie ma co szaleć z wietrzeniem mieszkań.

QUIZ: Znasz stan cywilny celebrytów?

Pytanie 1 z 6
Elon Musk to...
Daria zaśpiewała pierwszy raz Paranoia! Zapowiedź premiery w ESKA Live