gorzów bank żywności 1

i

Autor: materiały Banku Żywności w Gorzowie Produkty ułozone są na paletach w odnowionym magazynie.

Gorzowski Bank Żywności oblegany! Dwa razy więcej potrzebujących [AUDIO]

2021-04-02 12:00

Organizacja miała ręce pełne pracy przez miniony rok pandemiczny. Dotychczas korzystało z niej około 5 tysięcy mieszkańców, teraz liczba wzrosła o kolejne 3-4 tysiące osób. Istotne jest to, że pomoc mogła być udzielona.

Wydawałoby się, że z powodu sytuacji kryzysowej będzie mniej odbiorców, a tym bardziej mniej dostawców, a jednak było odwrotnie. W Gorzowie do tej pory po wsparcie przychodziło 5 tysięcy osób.  W minionym roku pojawiło się  sumie 8-9 tysięcy mieszkańców.

Kto potrzebował wsparcia? Mówi Krystyna Rogacewicz, dyrektor Banku Żywności w Gorzowie:

Organizacje też same odbierały żywność od dostawców. Bank współpracował z sześcioma restauracjami w ramach programu telewizyjnego "Pomagajmy sobie". Jednak głównie produkty pochodzą od kilku sieci marketów.  W ramach tzw. nie marnowania pozyskano w całym województwie lubuskim aż 420 ton produktów z krótką datą przydatności.

gorzów bank żywności 2

i

Autor: materiały Banku Żywności w Gorzowie Żywności nie brakuje dla potrzebującyhc w Gorzowie.

Jedzenie trafiło do mieszkańców, do domów pomocy społecznej, świetlic środowiskowych, noclegowni czy ogrzewalni. Są to jogurty, owoce, warzywa oraz wędlina i mięso. Szczegóły na stronie i facebooku gorzowskiego banku żywności.

W Lublinie działa..."Okno życia" dla małych zwierząt

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?