Sukcesywnie opróżniane są szafki w gorzowskich szkołach.

i

Autor: Przemek Mazurek Sukcesywnie opróżniane są szafki w gorzowskich szkołach.

Gorzowscy uczniowie sprzątają szafki i oddają książki do bibliotek. Czy to oznacza, że już nie wrócą do szkół?

2020-05-13 15:30

O tym, że szkoły średnie robią porządki poinformowali nas uczniowie kilku placówek. Kolejne klasy dostają informację, kiedy i o której godzinie mają opróżnić szafki. - Czy to oznacza, że nie wrócimy do klas - pytają. Nie ma takiej decyzji - odpowiadają dyrektorzy.

Szkoły opróżniają szafki - jak informuje  Hanna Mickiewicz-Kędziora, dyrektor IV LO w Gorzowie - na prośbę uczniów i ich rodziców. W momencie kiedy szkoła ruszy, to szafki będą ponownie do dyspozycji uczniów. 

Rzeczy z szafek wydaje także m.in. Gastronomik i II LO. Jak nam powiedział Tomasz Pluta dyrektor Ogólniaka uczniowie mogą zabrać swoje rzeczy, ale nie wiele osób to zrobiło.

Przypomnijmy: uczniowie do szkół zamkniętych z powodu pandemii nie chodzą od 12 marca. Lekcję są prowadzone on-line. Na razie wiadomo, że od 18. maja do nauki w klasach będą mogli wrócić uczniowie szkół policealnych. Od 25. maja będzie w szkołach będzie organizowana opieka dla uczniów klas 1-3 a maturzyści i ósmoklasiści będą się mogli umawiać na indywidualne konsultacje. Tydzień później będą to mogli robić także inni uczniowie.