Ksiądz po kolędzie

i

Autor: Shutterstock Ksiądz po kolędzie

Gorzowianie z chęcią przyjmą księdza po kolędzie? Zaskakujące informacje

2022-12-30 15:54

Czy przyjmujemy księdza po kolędzie? Okazuje się, że sprawa jest bardziej zawiła, niż komuś może się wydawać. Jeszcze 15-20 lat temu przyjmowanie duchownego w naszych czterech ścianach było wręcz normalnością. Z czasem to się zmieniło.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy wśród gorzowian faktycznie panuje trend na nieprzyjmowanie kapelana w domu. Druga sprawa jest taka, że od jakiegoś czasu, w większości miejsc w Polsce, jeśli ktoś chce księdza po kolędzie, to musi go specjalnie zaprosić poprzez pobliską parafię.

Jak się okazuje się, że ponad 90% gorzowian nie wyobraża sobie wpuszczana księdza do domu. Największa dyskusja była jednak o to, że jeśli przyjmujemy księdza, to ile pieniędzy składamy na ofiarę w kopercie.

Jeszcze kiedyś nasi rodzice wrzucali do koperty po 10-20 zł. Maksymalnie 50 zł. Teraz więcej jest z tego żartów, niż faktycznie poważnej dyskusji.

Jeszcze nie tak dawno można było usłyszeć, że księża żalą się, że wiernych jest coraz mniej w kościele. Patrząc na obecne czasy i społeczeństwo, to w przyszłości w parafiach mogą być pustki.

Sonda
Czy przyjmujesz księdza po kolędzie w swoim domu?