Gorzów dni gorzowa

i

Autor: wh Dni Gorzowa (fot. archiwum)

Gorzów: Szykuje się kolejny rok bez święta miasta

2021-01-15 16:41

Magistrat nie planuje organizacji Dni Gorzowa w tym roku. Wszystko przez pandemię. Na błoniach pod dużą sceną gorzowianie pobawią się prawdopodobnie w przyszłym roku. A w tym, od maja do września mogą odwiedzać Stary Rynek, na którym co weekend usłyszą „Dobry Wieczór Gorzów”.

Ten rok też bez Dni Gorzowa. Miasto nie zamierza organizować swojego święta. Powód ten sam co w 2020 roku, czyli pandemia. Urzędnicy zakładają, że latem nie będzie jeszcze na tyle opanowana, żeby można było bezpiecznie robić tak duże koncerty. Zamiast tego będzie szereg mniejszych wydarzeń na Starym Rynku, w ramach znanego już cyklu „Doby Wieczór Gorzów”.

Ruszymy z koncertami cotygodniowymi, w każda sobotę i niedzielę, tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Ale w takich kameralnych warunkach, bo są to koncerty, na które przychodzi kilkaset, może tysiąc osób. Kiedy jest to rozproszone, kiedy tych występów jest dużo, wtedy daje to jakąś gwarancję bezpieczeństwa - mówi Jacek Wójcicki prezydent miasta.

W tym roku koncerty przy katedrze zaczną się w maju. Cały cykl potrwa do września. A co z przyszłością Dni Gorzowa? Prezydent zapewnia, że impreza powróci, jak sytuacja pandemiczna będzie już opanowana na dobre. Prawdopodobnie gorzowianie będą się bawić na błoniach w 2022 roku.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...