Gorzów: Poranek

i

Autor: kb Dzisiaj pogoda zmienną będzie.

Gorzów: Startuje remont Batalionu Zośka, pogoda dzisiaj pokręcona

2021-10-20 7:27

Z najważniejszych informacji drogowych: dzisiaj ekipa remontowa wchodzi na ulicę Batalionu Zośka, w przyszłym tygodniu na Trasę Nadwarciańską. Pogoda dzisiaj bardzo zmienna, ale generalnie ciepły dzień przed nami.

Zacznijmy od rzeczy najświeższych. Już dzisiaj zaczyna się remont ulicy Batalionu Zośka. Ważną informacją jest to, że na pierwszym etapie prac będzie zakaz parkowania po lewej stronie. Wiadomo już też, że drogowcy wejdą na zniszczoną Trasę Nadwarciańską. Szczegóły w naszym artykule poniżej. Można się spodziewać sporych utrudnień, tym bardziej, że prace będą prowadzone równolegle z wciąż trwającym remontem Kasprzaka.

Pamiętajcie też o remoncie fragmentu Żwirowej między Zagłoby a Bazaltową. Jest tam sygnalizacja świetlna, która steruje ruchem wahadłowym. Zamknięty jest również fragment Teatralnej pomiędzy Ogrodową a Szpitalną. To w związku z pracami nad przedłużeniem ulicy Spichrzowej.

Zmiana w organizacji ruchu może za niedługo nastąpić na skrzyżowaniu Chrobrego i Wybickiego. Tam drogowcy wylali już warstwę ścieralną. Trzeba być czujnym, wszystko może zmienić się na dniach, ale będzie Was o tym na bieżąco informować. Wciąż nie pojeździcie za to przez Mieszka I.

Warto wspomnieć, że trochę się zmieniła organizacja ruchu na remontowanej ulicy Okólnej. Drogowcy postępują i z ronda Solidarności generalnie da się już tam wjechać i nawet dojechać do skrzyżowania z Bema. Prace przesunęły się teraz dalej. Inwestycja pochłonie jakieś 550 tysięcy złotych.

Radio Eska na planszy Monopoly Katowice

W remoncie cały czas są też Słoneczna i Długosza. Za niedługo do tego zestawu dołączyć mogą poza wspomnianą wcześniej Trasą Nadwarciańską, Olimpijska i Sikorskiego na wysokości ZUSu.

Pogoda dzisiaj mocno mieszana. Jest ciepło, już teraz jakieś 13-14 stopni, a wciągu dnia gorzowskie termometry wskażą nawet 19. Mogą występować jakieś przejściowe opady, najbardziej prawdopodobne są w okolicach 14. Od rana kilka razy wyjdzie do nas słońce. Niestety bardzo niskie będzie dziś ciśnienie, także od rana polecane jest wypicie kawy.

QUIZ. Fantazja polskich tłumaczy. Te filmy nazywały się zupełnie inaczej! Zgadniesz jak?

Pytanie 1 z 10
Na początek klasyka. Tłumacz nie przewidział, że będą kolejne części, które niekoniecznie odbywać się będą w szklanym wieżowcu. Tymczasem oryginalnie "Szklana pułapka" to: