Gorzów: Poranek

i

Autor: kb W środę słońce nie będzie do na schętnie wyglądało.

Gorzów: Słońca brak, ale na drogach spokój

2021-10-06 7:14

W ostatnich dniach nie mamy większych incydentów na drogach w Gorzowie i okolicach na szczęście. Nie mamy też dzisiaj zbyt wielkich szans na docierające do nas promienie słoneczne. Na szczęście padać nie powinno.

Pamiętajcie o remoncie fragmentu Żwirowej między Zagłoby a Bazaltową. Tylko jeden pas jest przejezdny. Jest tam sygnalizacja świetlna, która steruje ruchem wahadłowym, choć czasami doznaje lekkiej awarii, bywało już czerwone światło dla obu kierunków jazdy.

Smolasty z piosenką Raj - występ w ESKA Live

Wciąż nieprzejezdne Okólna, Słoneczna i Długosza. Prace także dalej na Chrobrego i Mieszka I. To można potrwać nawet dłużej, niż jak zapowiadane do końca tego roku, mimo, że ostatnio wylewanie nawierzchni przyśpieszyło.

Gorzów: Mieszka I

i

Autor: ESKA Gorzów Na przejezdną Mieszka I jeszcze trochę poczekamy.

Przypominam też o Teatralnej zamkniętej na fragmencie od Ogrodowej do Szpitalnej. Trzeba objeżdżać, sporo aut w związku z tym zbiera się na Hejmanowskiej, tworzą się zatory. Docelowo przejazdu w tamtym miejscu nie będzie w ogóle po otwarciu nowego odcinka Spichrzowej, na który jeszcze poczekamy do przełomu grudnia i stycznia.

Trwają wciąż prace na Kasprzaka. Wymieniają tam nawierzchnię, tam też jest ruch wahadłowy, ale sterowany przez kierującego ruchem. Bywają korki, także sugerowany jest objazd przez Koniawską. Gorąco w tamtym rejonie Gorzowa będzie, jak zaczną się prace na Trasie Nadwarciańskiej. Te mają rozpocząć się już w październiku. W kolejce na rozstrzygnięcie przetargu czekają też Olimpijska i Sikorskiego na wysokości ZUSu.

W Gorzowie dzisiaj gorąco nie będzie. Poranek standardowy ostatnio, około 12 stopni, ale w ciągu dnia podskoczy maksymalnie do 15. Od rana ciśnienie niekorzystne, także zalecana jest jakaś kawa, popołudniu powinno być już lepiej. Padać na szczęście nie powinno, ale słońce też nie będzie do nas zbyt często wyglądało. Jakość powietrza na ten moment w Gorzowie jest dobra.

Czy umiesz zrobić dobry rosół?

Pytanie 1 z 10
Składniki na rosół wkładamy do...
Jak ugotować rosół wołowy? Przepis krok po kroku