gorzó cezib hala 1

i

Autor: mz Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie (fot. archiwum)

Gorzów: Proces tworzenia CEZiB rozpoczęty. Radni są na „tak”, związkowcy na „nie”

2021-02-24 18:15

Radni przychylili się do planu prezydenta i zagłosowali za powołaniem Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Dzięki temu we wrześniu uczniowie będą mogli już korzystać z nowych warsztatów i hali sportowej. Zdaniem przedstawicielki ZNP należało poczekać do zakończenia prac przy ul. Warszawskiej.

Powstało Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie. Radni zgodzili się na jego powołanie... choć przy ulicy Warszawskiej cały czas trwa budowa i prace będa kontynuowane przez najbliższe miesiące. Rajcy podjęli taką decyzję, bo we wrześniu - inwestycja ma zostać ukończona wcześniej - ma to ułatwić przeniesienie uczniów do nowych obiektów - warsztatów czy hali gimnastycznej. Żeby było to możliwe miasto rozpoczęto także procedure likwidacji trzech szkół: Centrum Kształcenia Zawodowego, Budowlanki i Mechanika, które utworzą CEZiB.

Gorzów: cezib

i

Autor: SG CEZiB ciągle w budowie.

O wprowadzenie takiego rozwiązanie prosił prezydent Jacek Wójcicki. Barbara Zajbert z ZNP jest przeciwna takiej formie powoływania nowej szkoły. Jej zdaniem przysporzy to dodatkowych, niepotrzebnych kosztów całej operacji. Czy przedstawicielka ZNP ma rację? Czy rozwiązanie zaproponowane przez miasto jest jednak korzystne? Do tematu będziemy wracać.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: