Gorzów: Poranek

i

Autor: UM Gorzów Wielkopolski

Gorzów: Poranek spokojny, MZK szykuje spore zmiany

2022-01-13 8:00

Zapowiadane przez niektórych synoptyków na dzisiaj marznące opady deszczu na szczęście nie okazały się...marznące. Dzisiaj będzie już dużo cieplej niż na początku tygodnia. Spore zmiany od lutego zajdą w gorzowskim MZK.

Nowy rozkład jazdy autobusów i tramwajów powinien zostać udostępniony w ciągu kilkunastu dni - informuje Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie. Przypomnijmy, urząd zdecydował że ilość kursów zostanie ograniczona, ale nie będzie podwyżki cen biletów. Zmiany trzeba było wprowadzić bo spada ilość pasażerów a rosną ceny paliw i energii.

Od lutego rzadziej, po godzinach szczytu, jeździć będą m.in. autobusy linii: 104, 124 i 126, 113, 121 czy 128. Z kolei tramwaje kursować będą co 15 minut. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc do MZK.

Doda gościem Radia ESKA

Wciąż mamy w Gorzowie sporo remontów, a przy tym utrudnień dla kierowców. Chrobrego i Mieszka I zaczynają jednak wyglądać coraz lepiej. To samo dotyczy się przedłużenia ulicy Spichrzowej, nie znamy jednak jeszcze dokładnego terminu oddania do użytku jezdni.

Remonty też wciąż chociażby na Długosza, Słonecznej i DK 22, czyli wylotówce na Gdańsk. Mieszkańcy mają też prawo niecierpliwić się w sprawie prac prowadzonych na Żwirowej. Te miały zakończyć się jeszcze w grudniu. To jednak nie nastąpiło.

Słońce dzisiaj nas swoją obecnością rozpieszczać nie będzie. Za to jest dużo cieplej w Gorzowie, niż na początku tygodnia chociażby. Już od rana 3 stopnie, popołudniu i wieczorem ma być 6. W końcu obyło się bez skrobania szyb w samochodach. Większych opadów na dziś synoptycy nie zapowiadają. Raz na jakiś czas może za to się pojawiać delikatna mżawka.

Najważniejsze, że udało się dzisiaj uniknąć marznących opadów deszczu. Wszystko było na ostrzu noża, ostatecznie nocka w Gorzowie była nieco cieplejsza, niż jak przewidywali niektórzy synoptycy. Wciąż wysokie ciśnienie, przez większość dnia 1030 hektopaskali w Gorzowie. Jutro ma być jeszcze cieplej, bo maksymalnie 8 stopni.

Jesteś pewien, że znasz polskie przeboje? Usunęliśmy jedno słowo. Wiesz jakie?

Pytanie 1 z 15
"Zawsze z Tobą chciałbym być. Przez całe lato. Zawsze z Tobą chciałbym być. ... mnie za to"