Gorzów: Poranek

i

Autor: kb Piękny wschód słońca dzisiaj był na gorzowskim Zawarciu.

Gorzów: Piątek, piąteczek, ale w weekend pogoda będzie kiepska

2021-10-15 7:23

Dzisiaj oficjalnie i uroczyście zaczyna się weekend. Pogoda niestety rewelacyjnie się nie zapowiada. Czeka nas powtórka z wczoraj, zresztą z dzisiaj też. Remontowo na razie bez zmian w Gorzowie. Na drogach spokojnie, poza dużym ruchem.

Pamiętajcie o remoncie fragmentu Żwirowej między Zagłoby a Bazaltową. Tylko jeden pas jest przejezdny. Jest tam sygnalizacja świetlna, która steruje ruchem wahadłowym. Zamknięty jest również fragment Teatralnej pomiędzy Ogrodową a Szpitalną. To w związku z pracami nad przedłużeniem ulicy Spichrzowej. Utrudniony przejazd także przez Kasprzaka. Ten remont można ominąć jadąc Koniawską.

W remoncie cały czas są też Słoneczna i Długosza. Za niedługo do tego zestawu dołączyć mogą Trasa Nadwarciańska, Olimpijska i Sikorskiego na wysokości ZUSu.

Zmiana w organizacji ruchu może za niedługo nastąpić na skrzyżowaniu Chrobrego i Wybickiego. Tam drogowcy wylali już warstwę ścieralną. Trzeba być czujnym, wszystko może zmienić się na dniach, ale będzie Was o tym na bieżąco informować. Wciąż nie pojeździcie za to przez Mieszka I.

Warto wspomnieć, że trochę się zmieniła organizacja ruchu na remontowanej ulicy Okólnej. Drogowcy postępują i z ronda Solidarności generalnie da się już tam wjechać i nawet dojechać do skrzyżowania z Bema. Prace przesunęły się teraz dalej. Inwestycja ma pochłonąć jakieś 550 tysięcy złotych.

NAJDŁUŻSZE SERIALE [Promyk nadziei/Kozacka miłość/Przysięga/Elif] RANKING | ESKA XD - Hotplota #33

Dziś dzień owoców i warzyw. Te z rana najgłupszym pomysłem nie są, tym bardziej, że czymś trzeba zastąpić brak słońca i niskie ciśnienie. Popada solidniej od 14 do 16, czemu może towarzyszyć także mocniejszy wiatr. Teraz jest około 11 stopni, w ciągu dnia dobije do jakichś 14. Ciśnienie niskie, także będzie chyba trzeba się wesprzeć kawą. Słońce może do nas na dłużej wyjrzeć dopiero po popołudniowych opadach.

Quiz. Jesienne zwyczaje, które mało kto pamięta

Pytanie 1 z 10
Jak celebrowano dawniej "Dokopiny", czyli święto zakończenia kopania ziemniaków?