Gorzów: Nie jestem stąd

i

Autor: Małgorzata Wrześniak Klatka z jednego z filmów "Gorzów # Nie jestem stąd".

Gorzów # Nie jestem stąd, czyli jak żyje się obcokrajowcom w mieście nad Wartą

2020-11-06 19:16

20 filmów, 20 historii, 20 osób, niemal tyle samo narodowości. Dwie gorzowianki: Małgorzata Wrześniak i Cecylia Al-Sharairi postanowiły sprawdzić jak w mieście żyje się osobom, które przyjechały tu z różnych krańców świata. W ten sposób powstało 20 wywiadów pod wspólnym tytule „Gorzów # Nie jestem stąd”. Filmy są do obejrzenia na na kanale YouTube pod tą samą nazwą.

Co o Gorzowie myśli Chinka, Francuz, Hindus czy Rosjanka? Dowiecie się tego z filmów z cyklu „Gorzów # Nie jestem stąd”. Za projektem stoją dwie gorzowianki. Postanowiły odnaleźć obcokrajowców tutaj mieszkających i porozmawiać z nimi o ich życiu i powodach dlaczego znaleźli się w Polsce.

Projekt jest o bardzo ciekawych osobach. To 20 osób, które pochodzą z różnych krajów, o rożnych historiach. Przyjechali do Gorzowa do pracy, przyjechali za miłością, przyjechali to po prostu żyć - mówi Cecylia Al-Sharairi, współrealizatorka projektu.

Gorzów: Nie jestem stąd

i

Autor: SG Autorki projektu: Cecylia Al-Sharairi (z lewej) i Małgorzata Wrześniak.

Powstało 20 filmów. Realizacja projektu zajęła pół roku. Największym problemem okazała się pandemia.

Z tego powody, bardzo dużo obcokrajowców z Gorzowa wyjechało. Mogłybyśmy nagrać z wieloma innymi narodowościami, ale niestety w tym czasie te osoby z obawy co będzie dalej opuściły Gorzów - mówi Małgorzata Wrześniak, współrealizatorka projektu.

Filmy można zobaczyć na kanale YouTube „Gorzów # Nie jestem stąd”. Codziennie wieczorem pojawiać się będzie kolejny odcinek. Pierwszy dostępny jest od 6 listopada. Realizatorki projektu nie wykluczają, że będą go kontynuować.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?