Gorzów: Poranek

i

Autor: AŻ/grupa FB Stoją ! Gorzów

Gorzów: Korki popołudniami, poranki ostatnio spokojne

2021-12-22 8:46

Ostatnimi czasy poranki na gorzowskich drogach są dużo spokojniejsze niż popołudnie. Ruch nie jest bardzo duży, ale koniecznie trzeba pamiętać o tym, że dzisiaj może być miejscami ślisko.

Zgodnie z przewidywaniami, budowa nowego fragmentu ulicy Spichrzowej przedłuży się o kilka tygodni. Droga miała powstać do końca tego roku, na przeszkodzie stanęły jednak błędy w dokumentacji. Miasto taką argumentację przyjęło.

Drogowcy wciąż pracują także chociażby na Słonecznej, Chrobrego, Mieszka I, Olimpijskiej czy Długosza. Zwłaszcza na tej ostatniej prace niemiłosiernie się przeciągają. To samo dotyczy się ulicy Batalionu Zośka.

TOP 5 GRY w 2022 [S.T.A.L.K.E.R. 2, Dying Light 2, God of War: Ragnarok] | ESKA XD - Blogier #38

Niektórzy przyklaskiwali, ale byli też tacy, którzy uważali, to za zły pomysł. Chodzi o wyłączoną sygnalizację świetlną na rondzie Santockim w Gorzowie. Po świętach ta ma być jednak włączona ponownie. Faktem jednak jest, że w międzyczasie było kilka stłuczek, na bezpieczeństwo narzekała też część pieszych.

Przez cały piątek (24.12) nie będą kursować linie nr 114, 123, 137. Część linii będzie z kolei zawieszonych od godziny 17. Od tej pory też rzadziej będzie kursować tramwaj z linii nr 1 i zastępczy T2. Część pozycji z rozkładu jazdy nieaktualnych będzie z kolei po godzinie 21. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku gorzowskiego MZK.

Dzisiaj od rana już niestety nie tak słonecznie, jak wczoraj. Tak to ma też wyglądać do końca tygodnia. Dzisiaj przez większość dnia przymrozek. Przez chwilę, w godzinach popołudniowych, termometry w Gorzowie powinny wskazywać na zero.

Jest wysoka wilgotność, więc odczuwalna temperatura może być nawet na poziomie -5/-7 stopni. To też ostrzeżenie dla kierowców, bo jezdnie mogą by miejscami śliskie. Od rana wysokie ciśnienie, do wieczora powinno wrócić do normy.

QUIZ. Skąd pochodzi ten wybitny Polak? Odpowiedź na ostatnie pytanie nie da ci zasnąć

Pytanie 1 z 10
Gdzie urodził się Robert Lewandowski?