gorzów po wietrze

i

Autor: kb

Gorzów: Chwila odpoczynku od wiatru, wieczorem i w sobotę druga runda

2022-02-18 7:56

Bardzo wietrzny dzień i dwie noce za nami w Gorzowie. Teraz do wieczoru trochę odpoczniemy i zacznie się znowu. Sam poranek jednak przyjemny i słoneczny.

Ostatnia noc i poranek w Gorzowie i okolicach była pod względem wiatru w miarę spokojna. Bez większych incydentów na drogach. Dużo gorzej było wczoraj w ciągu dnia (17.02). Strażacy musieli co chwilę interweniować. Duże utrudnienia były dla pasażerów komunikacji miejskiej.

W okolicach 12 drzewo upadło na sieć trakcyjną i tramwaj nr 1 jeździł na ograniczonej trasie, do Pomorskiej.  Niedogodność miała potrwać kilka godzin, ostatecznie jednak do końca dnia na trasie kursowały zastępcze autobusy. Późnym wieczorem technicy uporali się z awarią i od dzisiaj (18.02) bimby jeżdżą zgodnie z planem.

W tym tygodniu ruszyły od dawna zapowiadane prace na mostku w Łupowie, na drodze krajowej nr 132. Wyznaczone są objazdy. Inne dla osobówek, inne dla pojazdów ciężarowych. Piesi do dyspozycji będą mieli kładkę obok.

Alternatywna trasa dla osobówek wiedzie przez Racław i Baczynę. Z kolei ciężarówki pojadą przez Bolemin, Krzeszyce, Nowiny Wielkie, przez most w Świerkocinie lub prosto drogą krajową nr 22. Zmiany dotyczą także komunikacji publicznej.

Lada chwila dodatkowe utrudnienia czekają gorzowian na skrzyżowaniu Jagiełły z Chrobrego i Wybickiego, które na kilka-kilkanaście dni będzie całkowicie zamknięte. Nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi.

MIŁOŚĆ w serialu [Wieczna miłość, Wymarzona miłość, Miłosne potyczki] | ESKA XD - Hotplota #42

Piątkowy poranek jest słoneczny i sympatyczny. Oby utrzymał się taki jak najdłużej. Na ten moment odsuwane w czasie są prognozy synoptyków mówiące o ciężkich chmurach, tych w ogóle niewiele w mieście. Na termometrach 4 stopnie o poranku, na wieczór nawet 10.

Po 14 szykujcie się na solidne opady. Na wieczór z kolei wrócimy do tematu mocniejszego wiatru. O jakiej jego prędkości mówimy? Będziemy o tym informować w ciągu dnia. Na pewno będzie temu towarzyszył spadek ciśnienia do 990 hektopaskali. Może was to przyprawić o ból głowy.

Quiz. Ważne daty w historii Polski. Brakuje dwóch cyfr!

Pytanie 1 z 10
Hołd pruski miał miejsce w roku 15_ _