Gorzów: tramwaje

i

Autor: SG

Gorzów: Chcesz poprowadzić tramwaj? W sobotę przyjdź do MZK

2022-09-13 15:58

Prowadzanie Twista to nie jedyna atrakcja przygotowane przez miejskiego przewoźna. Zwiedzić będzie można całą zajezdnię. Zaplanowano również wycieczki zabytkowymi autobusami.

Przejażdżka zabytkowymi autobusami, zwiedzanie zajezdni i prowadzenie tramwaju. Takie atrakcje czekają na tych, którzy ​w sobotę (17.09) wybiorą się do gorzowskiego MZK. Miejski przewoźnik zaprasza wszystkich do swojej siedziby przy ul. Kostrzyńskiej od godziny 11. W planie 3 wycieczki autobusami, zabytkowymi. Zajrzeć będzie można w każdy zakamarek zajezdni, a także zasiąść też będzie można zasiąść za sterami gorzowskiego Twista.

Każdy kto przyjdzie i będzie chciał spróbować, jak to jest być motorniczym, pod okiem instruktora będzie miał okazję poprowadzić tramwaj i przejechać się po terenie zajezdni MZK. Jeżeli dziecko będzie w stanie dosięgnąć do wszystkich przyrządów niezbędnych do kierowania tramwajem, to też będzie mogło spróbować - mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy gorzowskiego MZK.

mzk gorzów

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów

Do tego szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także animacje dla dzieci. Impreza odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Jak dobrze znasz polskie kino lat 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym tak naprawdę chciał zajmować się Bolec, bohater filmu “Chłopaki nie płaczą” (2000)?