Gorzów: os. Słoneczne

i

Autor: SG Jedno z zadań budżetu obywatelskiego 2020 na os. Słonecznym (archiwum).

Gorzów: Budżet Obywatelski 2021 w poszczególnych rejonach

2020-10-01 17:08

Drogi i chodniki były bezkonkurencyjne w głosowaniu na zadania w ramach budżetu obywatelskiego. Ta podstawowa infrastruktura miejska jest dla gorzowian ciągle najważniejsza. Ale uznanie mieszkańców zyskały też place zabaw, czy podjazd dla niepełnosprawnych przed przychodnią na Piłsudskiego.

Drogi i chodniki wygrały w gorzowskich rejonach w ramach budżetu obywatelskiego. Jest kilka zadań wyłamujących się ze schematu. O najmłodszych pomyśleli mieszkańcy Piasków. Powstanie tam plac zabaw przy ulicach Granitowej i Kamiennej, a ten przy Taczaka czeka rozbudowa. Do tego będzie zjazd linowy przy Bazaltowej. Mieszkańcy Dolinek opowiedzieli się za budową podjazdu dla niepełnosprawnych przy przychodni przy ul. Piłsudskiego. Na Zakanalu zmodernizowany będzie teren przy boisku sportowym i placu zabaw przy Strażackiej. Śródmieście z kolei modernizuje podwórko przy Matejki.

Jestem szczęśliwy, że udało się namówić sąsiadów, żeby to zrobić. Tam są warunki jak na wsi, nie ubliżając wsi. Jak jest po deszczu jest błoto po kostki, a jak jest sucho to jest jak na pustyni, piaskiem sypie w oczy przy jakimś wietrze - Mówi Eugeniusz Rożek, pomysłodawca.

Gorzów: budżet obywatelski

i

Autor: SG Spotkania z mieszkańcami w sprawie BO zaplanowano na wrzesień (fot. archiwum).

W całym mieście poprawiana będzie infrastruktura rowerowa. Warto dodać, że mieszkańcy Wieprzyc i osiedla Staszica przed głosowaniem ustalili co będzie u nich robione. Łącznie do realizacji trafi 36 zadań. Każdy rejon miał do wydania 460 tys. zł.​

Sonda
Czy gorączka zawsze towarzyszy chorobie?