Gorzów

i

Autor: Materiały prasowe KWP Gorzów Przy zatrzymanych znaleziono sporo gotówki.

Fałszywe euro w Kostrzynie. Policjanci zatrzymali podejrzanych. Mieli... sporo gotówki

2021-04-14 14:26

Kryminalni od kilku tygodni pracowali nad sprawą. Wiadomo, że podrobione banknoty trafiły do sklepu w Kostrzynie, ale mogły być używane także w innych częściach Polski. Przy aresztowanych - 37-letnia kobieta i o 12 lat starszy mężczyzna - znaleziono kilka tysięcy euro i dolary amerykańskie. Banknoty trafiły do ekspertyzy, ale prawdopodobnie są fałszywe. Zatrzymani na trzy miesiące trafili do aresztu.

W marcu pracownicy jednego ze sklepów w Kostrzynie poinformowali funkcjonariuszy, że banknot 100 euro, którym zapłacono za zakupy może być fałszywy.

Policjanci sprawdzili pieniądze i znaleźli kilka podrobionych banknotów. Dzięki pracy operacyjnej ustalono, że fałszywki rozprowadzały dwie osoby - kobieta i mężczyzna.

Funkcjonariusze założyli, że przestępcy ponownie pojawią się w Kostrzynie by wprowadzić do obrotu kolejną partię fałszywek. 10. kwietnia para faktycznie pojawiła się w mieście i została zatrzymana wraz z dużą ilością prawdopodobnie podrobionych banknotów.

Gorzów

i

Autor: Materiały prasowe KWP Gorzów Kilka tysięcy euro to prawdopodobnie fałszywki. Zdecydują eksperci.

Zatrzymanym postawiono zarzut oszustwa i wprowadzenia do obiegu podrobionych pieniędzy. Za tego typu przestępstwa grozi nawet do 10 lat więzienia. 

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?
Samochody gwiazd FAME MMA | ESKA XD - Prosto z salonu #20