Dzieci

i

Autor: Kancelaria Premiera / www.flickr.com

Dzień Dziecka coraz bliżej. Jak ciekawie zorganizować maluchowi czas, gdzie można pójść z dzieckiem w Gorzowie?

2023-05-31 12:18

1. czerwca w całej Polsce obchodzony będzie Dzień Dziecka. Maluchy mogą wtedy liczyć na nieco więcej zabawy i swobody, a część z nich zapewne dostanie też atrakcyjne prezenty. Jednak warto pamiętać, że dla dziecka nie ma nic ważniejszego niż czas spędzony wspólnie z rodzicami. Dlatego sprawdziliśmy jakie trakcje czekają na najmłodszych w Gorzowie. Gdzie można się wybrać z dzieckiem?

Dzień Dziecka w Polsce i na świecie

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wszystko po to, by m.in. upowszechniać prawa dzieci.

Święto obchodzone jest w różnych innego dnia. W Polsce przypada ono na 1. czerwca. Podobnie jest m.in. w Niemczech czy na Ukrainie. We Francji na przykład świętują 6. stycznia, w Japonii 5. maja, a w Turcji 23. kwietnia.

Nie da się ukryć, że obecnie jest to dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci, i te młodsze i te nieco starsze. W tym czasie w szkołach często nie ma lekcji, a zamiast tego organizowane są zabawy sportowe. Maluchy w domu mogą liczyć natomiast na nieco więcej słodyczy niż zazwyczaj, a być może nawet na ciekawy prezent.

Warto jednak spędzić ten dzień rodzinnie, na wspólnych zabawach i rozmowach. Dla dziecka największą wartością jest bowiem uwaga, którą poświęcają mu bliscy. Zamiast więc siedzieć w domu i objadać się słodkościami przed telewizorem lepiej wyjść na miasto i zrobić coś fajnego!

Atrakcje Gorzowa. Gdzie wyjść z dzieckiem z okazji Dnia Dziecka?

W Gorzowie skorzystać można z atrakcji oferowanych przez różnego rodzaju instytucje, czy to miejskie czy prywatne.

1. Kino - w tym dniu na pewno nie zabraknie kinowych propozycji dla najmłodszych. Na bajkę można się będzie wybrać do kina Helios lub Multikina. Szczegółowy repertuar, czyli to co można obejrzeć w Dzień Dziecka, będzie znany bliżej daty.

2. Małpie gaje i sale zabaw - najmłodsi z pewnością będą przeszczęśliwi mogąc powspinać się, poskakać i pobawić w kulkach. W Gorzowie można skorzystać z ofert kilku parków zabaw w zamkniętych pomieszczeniach. To Acapulco w galerii Nowa Park, Askalandia w galerii Askana, Arkadia w Panoramie oraz Yabadabadoo w galerii Feeria.

Oprócz tego, jeśli pogoda będzie sprzyjać można się przejść na place zabaw na świeżym powietrzu. Wiele z nich znajduje się na osiedlach, ale można skorzystać także z atrakcji chociażby na Kwadracie.

3. Fun Jump Gorzów - to świetne miejsce, w którym dzieci mogą spożytkować nadmiar energii. W kompleksie przy ulicy Targowej do dyspozycji mają sale z trampolinami podzielone na strefę gąbek, strefę akrobatyczną, strefę zbijaka i arenę główną. Oprócz tego można skorzystać z oferty ścianki wspinaczkowej oraz zabawy Laser Tag (w przypadku nieco starszych dzieci).

4. Basen - to zawsze dobry pomysł na aktywne spędzenie czasu. Dzieci i rodziców zaprasza CSR "Słowianka", gdzie najmłodsi mogą się pobawić w brodzikach z niewielkimi zjeżdżalniami, trochę starsi mogą się poślizgać na zjeżdżalniach wodnych, a na tych najbardziej wprawionych w pływaniu czeka basen sportowy z głęboką wodą.

5. Teatr - w teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie na dzieci czeka spektakl pt. "Pchła Szachrajka". "Kto nie zna Pchły Szachrajki, jednej z najpopularniejszych postaci stworzonych przez Jana Brzechwę? Wszyscy znamy. Kolorowa jak mozaika, w żakieciku z lila pluszu, jeździ bryczką w kapeluszu i „pchełkuje”. To znaczy figluje i psoci. Bo bardzo lubi psoty i żarty. A gdyby nasza bohaterka w swoim „pchełkowaniu” trafiła do cyrku? Kogo mogłaby tam spotkać? Mogłaby, na przykład, spotkać tam wielkiego słonia o imieniu Jombo, dwóch wesołych clownów, którzy uwielbiają psoty, tak jak i ona, czy też dwóch żonglerów, którzy potrafią żonglować rurkami z kremem. Istnieje także szansa na spotkanie z mistrzem magii" czytamy w opisie spektaklu.

Będzie on grany 1. czerwca o godzinie 11:00, a później codziennie aż do 16. maja.

6. Park Linowy - to zamontowana na wysokości instalacja sportowo-rekreacyjna na drzewach lub palach oraz szereg przeszkód umieszczonych na linach, drabinki, mostki, kładki, opony itp. Park zlokalizowany jest przy ulicy Słowiańskiej. Składa się z czterech tras: niskiej (3 m), średniej (8 m), wysokiej (11 m) oraz zjazdowej (10 m). Oprócz tego jest też 8-metrowa ścianka wspinaczkowa.

Sonda
Lubisz aktywność na świeżym powietrzu?
Jak dorośli wspominają swój dzień dziecka?