Główne objawy uczulenia na pyłki
Alergia wziewna, czyli związana m.in, z uczuleniem na pyłki, wiąże się przede wszystkim z dolegliwościami ze strony układu oddechowego.
Osoby uczulone narzekają na zapchany nos i trudności z oddychaniem. Często też kichają, co niejednokrotnie podrażnia gardło. To nie koniec, bo alergii towarzyszą jeszcze zaczerwienione, łzawiące i piekące oczy, a te dolegliwości prowadzą czasem do zapalenia spojówek.
Niestety, wszystkie te objawy są długotrwałe i trudne do wyleczenia. Jeśli w Twoim przypadku są one intensywne i uniemożliwiają Ci normalne funkcjonowanie to jak najszybciej powinieneś się udać do alergologa w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia. Tylko środki antyhistaminowe oraz długotrwałe odczulanie mogą pomóc zniwelować nieprzyjemne skutki alergii.
Polecany artykuł:
Co pyli w czerwcu?
Główny okres pylenia przypada na maj, czerwiec i lipiec. To właśnie wtedy osoby uczulone najbardziej intensywnie odczują nieprzyjemne skutki budzenia się natury do życia. Każdego miesiąca inne rośliny i drzewa rozpoczynają pylenie. Co nas czeka w czerwcu?
Czerwiec to niestety kontynuacja rozpoczętego w maju pylenia traw. Pyłki traw są niezwykle silnie uczulające i dosć trudno się przed nimi bronić. Zwłaszcza, że na wiosnę odbywają się też coroczne, regularne koszenia traw, a to tylko wzmaga intesywność odcuzwanych objawów. W czerwcu rozpoczyna się kwitnienie zbóż i to właśnie w tym miesiącu pyłki traw osiągają najwyższe stężenie w powietrzu.
Oprócz tego w czerwcu dochodzą także pyłki pokrzywy, czarnego bzu, komosy i babki. W tym miesiącu maksymalne stężenie osiągają też grzyby z gatunku Cladosporium i Alternaria.