Samolot KLM

i

Autor: materiały prasowe Samolot KLM

SAMOLOT

Będą częstsze loty z Polski do Amsterdamu? Ta linia lotnicza zwiększa swoją liczbę połączeń. Pasażerowie będą zadowoleni

2023-09-03 12:36

Holenderskie linie lotnicze narodowe KLM ogłosiły, że planują zwiększyć liczbę lotów z Amsterdamu do miast w Polsce w okresie jesienno-zimowym. Według przekazu prasowego, KLM zamierza uruchomić 102 rejsy tygodniowo.

Obecnie przewoźnik oferuje połączenia z Amsterdamu do pięciu miast w Polsce: Gdańska, Poznania, Krakowa, Warszawy (Okęcie) oraz Wrocławia. Według informacji dostarczonych przez linię lotniczą, w nadchodzącym sezonie liczba tych połączeń wzrośnie o połowę.

Więcej lotów z Polski do Holandii. Skąd wystartują?

Suzanne van Rijnbach z biura prasowego KLM podała, że "Warszawa, Kraków i Wrocław otrzymają dodatkowo po jednym locie dziennie, zaś Gdańsk zyska aż dwa dodatkowe loty każdego dnia. Liczba połączeń z Poznania zostanie zwiększona z pięciu do sześciu lotów tygodniowo".

Linia lotnicza ogłosiła, że wprowadzi korzystne zmiany w harmonogramie lotów KLM z Amsterdamu do Wrocławia. Według informacji przekazanych przez Frantiska Silingga, szefa działu sprzedaży Air France i KLM w Polsce, "Nowy codzienny lot z Amsterdamu zostanie zaplanowany na wieczór, umożliwiając podróżnym wylot wczesnym rankiem następnego dnia. To pozwoli pasażerom z Wrocławia na korzystanie z globalnej sieci połączeń KLM poprzez przesiadki w Amsterdamie" - podkreśla się w komunikacie prasowym.

Na chwilę obecną podróżnych między Holandią a Polską obsługują dwa lotniska: główne lotnisko Schiphol w stolicy oraz lotnisko w Eindhoven na południu kraju, które przede wszystkim obsługuje przewoźników niskokosztowych. Bezpośrednie połączenia z lotniska Schiphol w Amsterdamie oferują dwie linie lotnicze: Polskie Linie Lotnicze LOT (do Warszawy Okęcie) oraz KLM.

Jednakże z lotniska w Eindhoven, podróżni mają możliwość skorzystania z połączeń linii Ryanair do Krakowa i Warszawy (Modlin). Natomiast linia WizzAir oferuje połączenia z tego lotniska do Gdańska, Katowic, Krakowa, Warszawy (Okęcie) oraz Wrocławia, obsługując port zlokalizowany na południu kraju. Ponadto, Transavia również umożliwia podróż do Katowic z tego lotniska.

Lądowanie pierwszego samolotu w Radomiu
Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?