Stilon Gorzów górą! Świebodzin bez szans

Zdjęcie z artykułu: Stilon Gorzów górą! Świebodzin bez szans To był popis strzelecki Stilonu; Monika Mazur
Ilustracja do artykułu Stilon Gorzów górą! Świebodzin bez szans

Gorzowscy piłkarze pokonali na wyjeździe Santos Świebodzin 4:0. To był pierwszy mecz rundy wiosennej.

Piłkarze Stilonu Gorzów już od początku spotkania dyktowali swoje warunki gry.

Pierwszy gol padł jeszcze przed przerwą, w 24 minucie. Po zagraniu od Świtaja bramkę strzelił Abdul Ouedraogo.

Kolejne celne strzały wpadły w drugiej połowie. Najpierw gospodarze ze Świebodzina zaliczyli samobójczego gola. W 73 minucie po dośrodkowaniu Pawła Posmyka, zdezorientowany zawodnik Santosu próbował wybić piłkę na rzut rożny, jednak wcelował do własnej bramki, zasilając tym samym konto niebiesko-białych. Już dwie minuty później do akcji wkroczyli Gorzowianie i na 3:0 strzelił Łukasz Maliszewski. Przewaga gości była już niepodważalna, ale w 83 minucie padł kolejny strzał - Pawła Posmyka.

To był pierwszy mecz rundy wiosennej. Przypomnijmy: rundę jesienną Stilon Gorzów zakończył na pierwszym miejscu w tabeli IV ligi.

Kolejne spotkanie w najbliższy weekend. Gorzowianie podejmą na swoim stadionie Ilankę Rzepin.