Zabawa, historyczne postaci i zagadki. Teatralna gra miejska w Gorzowie

Zdjęcie z artykułu: Zabawa, historyczne postaci i zagadki. Teatralna gra miejska w Gorzowie Podczas gry nie zabraknie rycerskich zagadek.; NadineDoerle/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Zabawa, historyczne postaci i zagadki. Teatralna gra miejska w Gorzowie

Poznaj historię Gorzowa i Landsberga w nietypowej odsłonie na ulicach miasta.

17 drużyn z gorzowskich szkół podstawowych będzie zdobywać wiedzę przez zabawę.

Zadania będą do wykonania w centrum Gorzowa przy znanych obiektach czy ulicach. - Grupy będą działać przy murze obronnym, Studni Czarownic czy przy ul. Zabytkowej - wylicza Magdalena Bożek, pedagog teatralny, organizator.

Dziesięciu aktorów wcieli się w postacie historyczne czy legendarne jak poetka Papusza czy rycerz Albrech de Luge. Istotna będzie wiedza o Gorzowie, ale także kreatywne i twórcze myślenie.

Gra "Opowieści Starego Miasta" odbędzie się we wtorek (20.06). 6-osobowe drużyny podzielono na dwie tury – pierwsza wystartuje o godz. 10, a kolejna o godz. 12.30.

Uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI będą walczyć o bilety na wybrany spektakl oraz o warsztaty z aktorami.

Czytaj też: Poczuj atmosferę Gorzowa i nakręć ją!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

3 godz. 30 min.
Niesamowity wyczyn słoni - uratowały tonące młode [VIDEO]

Niesamowity wyczyn słoni - uratowały tonące młode [VIDEO]

Słonice ratujące topiące się w wodzie młode to nagranie, który robi furorę w sieci. Akcja niczym ze Słonecznego Patrolu do obejrzenia już teraz - na ESKA.pl.

5 godz. 25 min.
Life Festival Oświęcim 2017: PROGRAM, DOJAZD - wszystko w jednym miejscu

Life Festival Oświęcim 2017: PROGRAM, DOJAZD - wszystko w jednym miejscu

Life Festival Oświęcim to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju. Jaki jest program LGO 2017? Jak najłatwiej dojechać na festiwal? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl.

5 godz. 28 min.
C-BooL na Tomorrowland?! Powody, że powinien tam zagrać!

C-BooL na Tomorrowland?! Powody, że powinien tam zagrać!

C-BooL odnosi ogromne sukcesy nie tylko w Polsce, ale także coraz lepiej radzi sobie na światowym rynku muzycznym. Dlatego właśnie powinien zagrać na największej imprezie muzyki elektronicznej! Dlaczego jeszcze? Przekonajcie się na ESKA.pl!

5 godz. 50 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy