Weź kalosze i przyłącz się do sprzątania rzeki Srebrnej w Gorzowie [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Weź kalosze i przyłącz się do sprzątania rzeki Srebrnej w Gorzowie [AUDIO] Srebrna płynie na granicy Gorzowa i Kłodawy.; facebook PTTK Ziemi Gorzowskiej
Ilustracja do artykułu Weź kalosze i przyłącz się do sprzątania rzeki Srebrnej w Gorzowie [AUDIO]

Gorzowskie PTTK przy udziale miasta oraz gminy Kłodawa chce poprowadzić ekstremalny szlak turystyczny.

W sobotę (22.04) rzeczkę na gorzowskim Górczynie porządkować będą harcerze. - Każdy chętny może się przyłączyć. Mamy rękawice, worki i kontenery - zachęca Zbigniew Rudziński, wiceprezes PTTK w Gorzowie. Niestety nad rzeką mieszkańcy wyrzucają śmieci. Są to przedmioty różnego kalibru od papierów, przez opony po lodówki.

Miłośnicy turystyki sprzątają Srebrną, bo uważają ją za fenomen. - Srebrna to unikatowa rzeka, o charakterze górskim, z zakolami i wysepkami. Naturalnie dzika – opowiada Rudziński. PTTK wzdłuż jej biegu, od ul. Wyszyńskiego do jeziora w Kłodawie, chce poprowadzić ekstremalny szlak przyrodniczy.

Sprzątanie rozpocznie się w sobotę (22.04) o godz.10 na mostku przy ul. Srebrnej.  Druga tura akcji odbędzie się w środę (26.04) o godz.16. Szczegóły na facebooku PTTK.

Posłuchaj, co o rzece mówi wiceprezes Rudziński:

Czytaj też: Reneta Landsberska w każdym ogrodzie i sadzie w Gorzowie?

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Krzysztof Rutkowski w najgorszym występie w historii show-biznesu

Krzysztof Rutkowski w najgorszym występie w historii show-biznesu

Krzysztof Rutkowski śpiewa na żywo polski cover wielkiego przeboju The Kelly Family. To prawdopodobnie najgorszy występ w historii polskiego show-biznesu.

47 min
Polsat SuperHit Festiwal 26.05.2017 - relacja online na żywo

Polsat SuperHit Festiwal 26.05.2017 - relacja online na żywo

26.05.2017 to pierwszy dzień Polsat SuperHit Festiwal 2017. Relacja online na żywo z Koncertu Platynowego i przeglądu Diamentowych Singli w Sopocie do sprawdzenia na ESKA.pl.

26 maja 2017, 23:48
Facebook zablokowany w Polsce?! To nie żart!

Facebook zablokowany w Polsce?! To nie żart!

Ministerstwo Finansów wzięło pod lupę najpopularniejszy serwis społecznościowy! Dlaczego już wkrótce może zostać on zablokowany? Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl!

26 maja 2017, 23:08
KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

26 maja 2017, 19:45
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy