Weź kalosze i przyłącz się do sprzątania rzeki Srebrnej w Gorzowie [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Weź kalosze i przyłącz się do sprzątania rzeki Srebrnej w Gorzowie [AUDIO] Srebrna płynie na granicy Gorzowa i Kłodawy.; facebook PTTK Ziemi Gorzowskiej
Ilustracja do artykułu Weź kalosze i przyłącz się do sprzątania rzeki Srebrnej w Gorzowie [AUDIO]

Gorzowskie PTTK przy udziale miasta oraz gminy Kłodawa chce poprowadzić ekstremalny szlak turystyczny.

W sobotę (22.04) rzeczkę na gorzowskim Górczynie porządkować będą harcerze. - Każdy chętny może się przyłączyć. Mamy rękawice, worki i kontenery - zachęca Zbigniew Rudziński, wiceprezes PTTK w Gorzowie. Niestety nad rzeką mieszkańcy wyrzucają śmieci. Są to przedmioty różnego kalibru od papierów, przez opony po lodówki.

Miłośnicy turystyki sprzątają Srebrną, bo uważają ją za fenomen. - Srebrna to unikatowa rzeka, o charakterze górskim, z zakolami i wysepkami. Naturalnie dzika – opowiada Rudziński. PTTK wzdłuż jej biegu, od ul. Wyszyńskiego do jeziora w Kłodawie, chce poprowadzić ekstremalny szlak przyrodniczy.

Sprzątanie rozpocznie się w sobotę (22.04) o godz.10 na mostku przy ul. Srebrnej.  Druga tura akcji odbędzie się w środę (26.04) o godz.16. Szczegóły na facebooku PTTK.

Posłuchaj, co o rzece mówi wiceprezes Rudziński:

Czytaj też: Reneta Landsberska w każdym ogrodzie i sadzie w Gorzowie?

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak gwiazdą nowego serialu internetowego LIFTING. Aktorka znana głównie z trzech części Listów do M. oraz serialu Klan opowiada m.in. o pracy na planie produkcji oraz swoim stosunku do operacji plastycznych i poprawiania urody w wywiadzie video dla ESKA.pl.

26 lipca 2017, 19:24
Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Co znaczy ama, tfwngf, pasta, heheszki? Jeśli jesteś początkującym wykopowiczem, to sprawdź koniecznie znaczenie tych pojęć w naszym słowniczku.  

26 lipca 2017, 17:21
Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica gotowy na testy bolidem z 2017 roku! Polaka za kierownicą F1 będzie można zobaczyć na Węgrzech już 2 sierpnia. Gdzie i po ile kupić bilety na Hungaroring? Przekonajcie się na ESKA.pl

26 lipca 2017, 16:53
Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje wracają z nową, dość zaskakującą piosenką. Najdziwniejsze teksty z  utworu Michała Wiśniewskiego i jego zespołu - wyciągnęliśmy na ESKA.pl!

26 lipca 2017, 16:49
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy