Nowoczesny aparat RTG w szpitalu w Gorzowie

Zdjęcie z artykułu: Nowoczesny aparat RTG w szpitalu w Gorzowie Nowoczesny aparat będzie służył najmłodszym.; materiały szpitala
Ilustracja do artykułu Nowoczesny aparat RTG w szpitalu w Gorzowie

Z urządzenia korzystać będą lekarze przy operacjach małych pacjentów.

Nowoczesny sprzęt zakupiono na Oddział Chirurgii Dziecięcej gorzowskiego szpitala. Dotychczasowy aparat wysłużył się, był podarowany przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nowy mobilny rentgen będzie wykorzystywany podczas operacji skomplikowanych złamań u najmłodszych. - Urządzenie ma specjalne ramię w kształcie litery C, które wykonuje zdjęcie bezpośrednio przy stole operacyjnym - wyjaśnia lekarz Tomasz Grzechnik, ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej.

Zestaw ma budowę modułową, dzięki której może być dostosowywany do różnych zabiegów od ortopedycznych po interwencyjne. Aparat RTG kosztował 290 tys. zł.

Czytaj też: Gorzów: Wykonawca windy w magistracie poszukiwany

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Krzysztof Rutkowski w najgorszym występie w historii show-biznesu

Krzysztof Rutkowski w najgorszym występie w historii show-biznesu

Krzysztof Rutkowski śpiewa na żywo polski cover wielkiego przeboju The Kelly Family. To prawdopodobnie najgorszy występ w historii polskiego show-biznesu.

47 min
Polsat SuperHit Festiwal 26.05.2017 - relacja online na żywo

Polsat SuperHit Festiwal 26.05.2017 - relacja online na żywo

26.05.2017 to pierwszy dzień Polsat SuperHit Festiwal 2017. Relacja online na żywo z Koncertu Platynowego i przeglądu Diamentowych Singli w Sopocie do sprawdzenia na ESKA.pl.

26 maja 2017, 23:48
Facebook zablokowany w Polsce?! To nie żart!

Facebook zablokowany w Polsce?! To nie żart!

Ministerstwo Finansów wzięło pod lupę najpopularniejszy serwis społecznościowy! Dlaczego już wkrótce może zostać on zablokowany? Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl!

26 maja 2017, 23:08
KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

26 maja 2017, 19:45
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy