Nowoczesny aparat RTG w szpitalu w Gorzowie

Zdjęcie z artykułu: Nowoczesny aparat RTG w szpitalu w Gorzowie Nowoczesny aparat będzie służył najmłodszym.; materiały szpitala
Ilustracja do artykułu Nowoczesny aparat RTG w szpitalu w Gorzowie

Z urządzenia korzystać będą lekarze przy operacjach małych pacjentów.

Nowoczesny sprzęt zakupiono na Oddział Chirurgii Dziecięcej gorzowskiego szpitala. Dotychczasowy aparat wysłużył się, był podarowany przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nowy mobilny rentgen będzie wykorzystywany podczas operacji skomplikowanych złamań u najmłodszych. - Urządzenie ma specjalne ramię w kształcie litery C, które wykonuje zdjęcie bezpośrednio przy stole operacyjnym - wyjaśnia lekarz Tomasz Grzechnik, ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej.

Zestaw ma budowę modułową, dzięki której może być dostosowywany do różnych zabiegów od ortopedycznych po interwencyjne. Aparat RTG kosztował 290 tys. zł.

Czytaj też: Gorzów: Wykonawca windy w magistracie poszukiwany

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak gwiazdą nowego serialu internetowego LIFTING. Aktorka znana głównie z trzech części Listów do M. oraz serialu Klan opowiada m.in. o pracy na planie produkcji oraz swoim stosunku do operacji plastycznych i poprawiania urody w wywiadzie video dla ESKA.pl.

26 lipca 2017, 19:24
Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Co znaczy ama, tfwngf, pasta, heheszki? Jeśli jesteś początkującym wykopowiczem, to sprawdź koniecznie znaczenie tych pojęć w naszym słowniczku.  

26 lipca 2017, 17:21
Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica gotowy na testy bolidem z 2017 roku! Polaka za kierownicą F1 będzie można zobaczyć na Węgrzech już 2 sierpnia. Gdzie i po ile kupić bilety na Hungaroring? Przekonajcie się na ESKA.pl

26 lipca 2017, 16:53
Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje wracają z nową, dość zaskakującą piosenką. Najdziwniejsze teksty z  utworu Michała Wiśniewskiego i jego zespołu - wyciągnęliśmy na ESKA.pl!

26 lipca 2017, 16:49
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy