Najstarszy lodołamacz, najdłuższy most i najwyższy pomnik. Poznajcie lubuskich rekordzistów! [GALERIA]

Pomnik Chrystusa w Świebodzinie 6 Najstarszy lodołamacz, najdłuższy most i najwyższy pomnik. Poznajcie lubuskich rekordzistów! [GALERIA]
Pomnik Chrystusa w Świebodzinie / Aw58/cc/wikipedia.org
Ilustracja do artykułu: Najstarszy lodołamacz, najdłuższy most i najwyższy pomnik. Poznajcie lubuskich rekordzistów! [GALERIA]

Lubuskie to prawdziwa perła wśród województw. I choć nie mamy gór, a do morza też jeszcze kawałek, mamy się czym pochwalić, a inne województwa mają nam czego zazdrościć. Jedną z takich rzeczy są lubuscy rekordziści. Chcecie wiedzieć, o co chodzi? Sprawdźcie!

Najwyższy, najstarszy, najdłuższy, w Polsce, Europie, na świecie. Być może trudno będzie wam w to uwierzyć, ale określenia te odnoszą się do miejsc, atrakcji i natury województwa lubuskiego. Okazuje się, że oprócz rozległych lasów i pięknych jezior nasz region skrywa jeszcze wiele ciekawych miejsc, które spokojnie mogą konkurować na arenie międzynarodowej.

Na liście atrakcji w Lubuskiem znajduje się wielu rekordzistów, o których nie mówi się tak dużo, a naprawdę warto. Poznajcie te wyjątkowe miejsca w naszym województwie.

Czytaj także: Najpiękniejsze jeziora w okolicy Gorzowa. Warto wybrać się tam latem [GALERIA]

Najnowsze newsy eska.pl

Jesienna ramówka TVP 2017: M jak miłość, Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz

Jesienna ramówka TVP 2017: M jak miłość, Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz

Jesienna ramówka TVP 2017 - co zobaczą widzowi w najbliższych miesiącach? Nie zabraknie najpopularniejszych polskich seriali takich jak M jak miłość, Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz oraz programu Jaka to melodia?.

14 min
Gortat Team vs Wojsko Polskie 2017: transmisja. Gdzie oglądać wielki mecz?

Gortat Team vs Wojsko Polskie 2017: transmisja. Gdzie oglądać wielki mecz?

Wielki Mecz z udziałem znanych gwiazd już 30 lipca 2017. Czy zaplanowana jest transmisja na żywo? Przekonajcie się i sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl

22 min
Córka Whitney Houston śpiewa hit Adele [VIDEO]

Córka Whitney Houston śpiewa hit Adele [VIDEO]

Bobbi Kristina śpiewa przebój Adele - w drugą rocznicę śmierci córki Whitney Houston w sieci pojawiło się wzruszające nagranie. Bobbi miała talent wokalny jak mama?

48 min
Jaki kształt ma kabestan? Pytanie w Milionerach

Jaki kształt ma kabestan? Pytanie w Milionerach

Jaki kształt ma kabestan? Odpowiedź na te pytanie już teraz na ESKA.pl

50 min
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy