Które miasta w Lubuskiem wyludniają się najszybciej? Sprawdź! [RANKING]

Gozdnica 10 Które miasta w Lubuskiem wyludniają się najszybciej? Sprawdź! [RANKING]
Gozdnic / chrisfxwolf0/cc0/pixabay.com
Ilustracja do artykułu: Które miasta w Lubuskiem wyludniają się najszybciej? Sprawdź! [RANKING]

Młodzi wyjeżdżają do dużych miast lub za granicę. Coraz więcej osób decyduje się na opuszczenie małego miasta i szuka pracy w dużym świecie. Niestety, populacja wielu miast w Polsce w ciągu ostatnich lat znacznie zmalała. Wśród nich jest wiele miast z woj. lubuskiego. Sprawdźcie, w których występuje ten problem.

Spadek liczby mieszkańców to poważny problem wielu miast w Polsce. Ludzie coraz częściej opuszczają mniejsze miejscowości, by osiedlić się w dużych miastach lub wyjeżdżają za pracą za granicę. Problem ten widoczny jest również w Lubuskiem. Tylko w samym Gorzowie w ciągu 15 lat ubyło aż 1,5 tysiąca mieszkańców.

Serwis Polska w Liczbach opublikował porównanie liczby ludności w poszczególnych miastach w Polsce z 2002 r. oraz 2016 r. W niektórych przypadkach populacja zmniejszyła się nawet o 1/4. Chcecie wiedzieć, które miasta z naszego województwa wyludniają się najszybciej? Sprawdźcie nasze zestawienie. 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Majówka 2017: szukasz pomysłu? Podpowiemy, gdzie warto się wybrać w długi weekend [PROPOZYCJE]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Krzysztof Rutkowski w najgorszym występie w historii show-biznesu

Krzysztof Rutkowski w najgorszym występie w historii show-biznesu

Krzysztof Rutkowski śpiewa na żywo polski cover wielkiego przeboju The Kelly Family. To prawdopodobnie najgorszy występ w historii polskiego show-biznesu.

46 min
Polsat SuperHit Festiwal 26.05.2017 - relacja online na żywo

Polsat SuperHit Festiwal 26.05.2017 - relacja online na żywo

26.05.2017 to pierwszy dzień Polsat SuperHit Festiwal 2017. Relacja online na żywo z Koncertu Platynowego i przeglądu Diamentowych Singli w Sopocie do sprawdzenia na ESKA.pl.

26 maja 2017, 23:48
Facebook zablokowany w Polsce?! To nie żart!

Facebook zablokowany w Polsce?! To nie żart!

Ministerstwo Finansów wzięło pod lupę najpopularniejszy serwis społecznościowy! Dlaczego już wkrótce może zostać on zablokowany? Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl!

26 maja 2017, 23:08
KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

26 maja 2017, 19:45
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy