Które miasta w Lubuskiem wyludniają się najszybciej? Sprawdź! [RANKING]

Gozdnica 10 Które miasta w Lubuskiem wyludniają się najszybciej? Sprawdź! [RANKING]
Gozdnic / chrisfxwolf0/cc0/pixabay.com
Ilustracja do artykułu: Które miasta w Lubuskiem wyludniają się najszybciej? Sprawdź! [RANKING]

Młodzi wyjeżdżają do dużych miast lub za granicę. Coraz więcej osób decyduje się na opuszczenie małego miasta i szuka pracy w dużym świecie. Niestety, populacja wielu miast w Polsce w ciągu ostatnich lat znacznie zmalała. Wśród nich jest wiele miast z woj. lubuskiego. Sprawdźcie, w których występuje ten problem.

Spadek liczby mieszkańców to poważny problem wielu miast w Polsce. Ludzie coraz częściej opuszczają mniejsze miejscowości, by osiedlić się w dużych miastach lub wyjeżdżają za pracą za granicę. Problem ten widoczny jest również w Lubuskiem. Tylko w samym Gorzowie w ciągu 15 lat ubyło aż 1,5 tysiąca mieszkańców.

Serwis Polska w Liczbach opublikował porównanie liczby ludności w poszczególnych miastach w Polsce z 2002 r. oraz 2016 r. W niektórych przypadkach populacja zmniejszyła się nawet o 1/4. Chcecie wiedzieć, które miasta z naszego województwa wyludniają się najszybciej? Sprawdźcie nasze zestawienie. 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Majówka 2017: szukasz pomysłu? Podpowiemy, gdzie warto się wybrać w długi weekend [PROPOZYCJE]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak gwiazdą nowego serialu internetowego LIFTING. Aktorka znana głównie z trzech części Listów do M. oraz serialu Klan opowiada m.in. o pracy na planie produkcji oraz swoim stosunku do operacji plastycznych i poprawiania urody w wywiadzie video dla ESKA.pl.

26 lipca 2017, 19:24
Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Co znaczy ama, tfwngf, pasta, heheszki? Jeśli jesteś początkującym wykopowiczem, to sprawdź koniecznie znaczenie tych pojęć w naszym słowniczku.  

26 lipca 2017, 17:21
Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica gotowy na testy bolidem z 2017 roku! Polaka za kierownicą F1 będzie można zobaczyć na Węgrzech już 2 sierpnia. Gdzie i po ile kupić bilety na Hungaroring? Przekonajcie się na ESKA.pl

26 lipca 2017, 16:53
Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje wracają z nową, dość zaskakującą piosenką. Najdziwniejsze teksty z  utworu Michała Wiśniewskiego i jego zespołu - wyciągnęliśmy na ESKA.pl!

26 lipca 2017, 16:49
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy