Co rekord Guinessa, Notre Dame i Rajd Monte Carlo mają wspólnego z Gorzowem? [CIEKAWOSTKI]

Gorzów 10 Co rekord Guinessa, Notre Dame i Rajd Monte Carlo mają wspólnego z Gorzowem? [CIEKAWOSTKI]
Ciekawostki o Gorzowie /
Ilustracja do artykułu: Co rekord Guinessa, Notre Dame i Rajd Monte Carlo mają wspólnego z Gorzowem? [CIEKAWOSTKI]

Dziś każdy gorzowianin zapytany o najważniejsze symbole Gorzowa bez wahania odpowiedziałby: katedra, żużel i Studnia Czarownic. Jednak wielu z nich nie pamięta, że historia Gorzowa bogata jest w ciekawostki, tajemnice i zaskakujące rekordy. Chcecie poznać te najważniejsze?

Czy wiecie, że kiedyś Gorzów leżał na trasie najsłynniejszego rajdu w Europie? Co nasze miasto ma wspólnego ze słynnym Notre Dame? Gorzów to nie tylko piękne miasto z długą historią, ale również wiele zapomnianych dziś ciekawostek, które pamiętają tylko nieliczni mieszkańcy. Chcecie wiedzieć, dlaczego polski rock lat 70. i 80. tak wiele zawdzięcza naszemu miastu i którzy gorzowianie mają na swoim koncie rekord Guinessa? Zajrzyjcie do naszej galerii!

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Gorzów ekologiczny i oszczędny dzięki farmie słonecznej! [AUDIO]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

3 godz. 25 min.
Niesamowity wyczyn słoni - uratowały tonące młode [VIDEO]

Niesamowity wyczyn słoni - uratowały tonące młode [VIDEO]

Słonice ratujące topiące się w wodzie młode to nagranie, który robi furorę w sieci. Akcja niczym ze Słonecznego Patrolu do obejrzenia już teraz - na ESKA.pl.

5 godz. 20 min.
Life Festival Oświęcim 2017: PROGRAM, DOJAZD - wszystko w jednym miejscu

Life Festival Oświęcim 2017: PROGRAM, DOJAZD - wszystko w jednym miejscu

Life Festival Oświęcim to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju. Jaki jest program LGO 2017? Jak najłatwiej dojechać na festiwal? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl.

5 godz. 23 min.
C-BooL na Tomorrowland?! Powody, że powinien tam zagrać!

C-BooL na Tomorrowland?! Powody, że powinien tam zagrać!

C-BooL odnosi ogromne sukcesy nie tylko w Polsce, ale także coraz lepiej radzi sobie na światowym rynku muzycznym. Dlatego właśnie powinien zagrać na największej imprezie muzyki elektronicznej! Dlaczego jeszcze? Przekonajcie się na ESKA.pl!

5 godz. 45 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy