Co rekord Guinessa, Notre Dame i Rajd Monte Carlo mają wspólnego z Gorzowem? [CIEKAWOSTKI]

Gorzów 10 Co rekord Guinessa, Notre Dame i Rajd Monte Carlo mają wspólnego z Gorzowem? [CIEKAWOSTKI]
Ciekawostki o Gorzowie /
Ilustracja do artykułu: Co rekord Guinessa, Notre Dame i Rajd Monte Carlo mają wspólnego z Gorzowem? [CIEKAWOSTKI]

Dziś każdy gorzowianin zapytany o najważniejsze symbole Gorzowa bez wahania odpowiedziałby: katedra, żużel i Studnia Czarownic. Jednak wielu z nich nie pamięta, że historia Gorzowa bogata jest w ciekawostki, tajemnice i zaskakujące rekordy. Chcecie poznać te najważniejsze?

Czy wiecie, że kiedyś Gorzów leżał na trasie najsłynniejszego rajdu w Europie? Co nasze miasto ma wspólnego ze słynnym Notre Dame? Gorzów to nie tylko piękne miasto z długą historią, ale również wiele zapomnianych dziś ciekawostek, które pamiętają tylko nieliczni mieszkańcy. Chcecie wiedzieć, dlaczego polski rock lat 70. i 80. tak wiele zawdzięcza naszemu miastu i którzy gorzowianie mają na swoim koncie rekord Guinessa? Zajrzyjcie do naszej galerii!

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Gorzów ekologiczny i oszczędny dzięki farmie słonecznej! [AUDIO]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Idol: Arek Kłusowski i Filip Moniuszko. Internauci pytają o uczestników show!

Idol: Arek Kłusowski i Filip Moniuszko. Internauci pytają o uczestników show!

Arek Kłusowski i Filip Moniuszko odpadli z Idola? Internauci dopytują o dwóch uczestników, którzy zapadli w pamięć widzom po castingowych odcinkach muzycznego show!

27 marca 2017, 16:16
Co to jest fake news?

Co to jest fake news?

Fake newsy to niebezpieczne, szybko rozwijające się zjawisko w internecie. Na ESKA.pl., wyjaśniamy co to właściwie jest i jak należy na nie reagować.

27 marca 2017, 16:00
Open'er 2017: polski tydzień ogłoszeń

Open'er 2017: polski tydzień ogłoszeń

Organizatorzy Open'era ogłosili powrót legendy polskiego hip hopu specjalnie na festiwal i zapowiedzieli polski tydzień ogłoszeń.

27 marca 2017, 15:46
Kasia Moś w Rydze. Polka ponownie oczarowała na zagranicznym koncercie!

Kasia Moś w Rydze. Polka ponownie oczarowała na zagranicznym koncercie!

Kasia Moś nie zwalnia tempa i przed Eurowizją 2017 koncertuje po całej Europie. Tym razem Polka zachwyciła mieszkańców Rygi.

27 marca 2017, 15:24
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy