Wysiadka przy Teatralnej! Pasażerów kolei w Gorzowie czekają zmiany

Zdjęcie z artykułu: Wysiadka przy Teatralnej! Pasażerów kolei w Gorzowie czekają zmiany Gorzów Wschodni przez półtora roku będzie oblegany przez pasażerów.; MGA
Ilustracja do artykułu Wysiadka przy Teatralnej! Pasażerów kolei w Gorzowie czekają zmiany

Wydłużony czas podróży i zastępcza komunikacja - nowy przystanek Gorzów Wschodni gotowy na przyjęcie podróżnych.

Nowy przystanek Gorzów Wschodni zacznie działać od jutra (20.04). Wtedy na estakadzie kolejowej ruszą prace remontowe. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień.

Dla pasażerów pociągów jadących do i z Krzyża oraz Kostrzyna przygotowano autobusy. Będą one kursować między przystankiem przy Teatralnej a dworcem. - Podróż przedłuży się maksymalnie do 30 minut – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP. Taki rozkład jazdy ma obowiązywać do września 2018 roku. Bilety kupić będzie można na dworcu lub u konduktora.

Natomiast prace na stuletniej estakadzie rozpoczną się od wiaduktu przy Moście Staromiejskim i będą postępować w dwóch kierunkach. Roboty toczyć się będą od godz.6 do 22. Najemcy nisz pod estakadą będą informowani o przebiegu i zakresie remontu.

Ul.Chrobrego nie zostanie zamknięta. Wyłączone z ruch będą poszczególne pasy. Utrudnienia, za jakiś czas, pojawią się także na Spichrzowej i Nadbrzeżnej. W godzinach szczytu, przy przebudowie Warszawskiej - Teatralna, Składowa i Spichrzowa będą zakorkowane. Kierowcy proszeni są ostrożność.

Z kolei na dworcu przebudowany zostanie peron nr 2. Pojawi się system informacji, monitoring i winda. Zmodernizowana estakada ma być gotowa do końca 2018 roku. Cały koszt inwestycji to 111 mln zł.

Czytaj też: Gorzów: Tanie działki już od kwietnia! Zgłoszenia jeszcze tylko do czwartku

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Krzysztof Rutkowski w najgorszym występie w historii show-biznesu

Krzysztof Rutkowski w najgorszym występie w historii show-biznesu

Krzysztof Rutkowski śpiewa na żywo polski cover wielkiego przeboju The Kelly Family. To prawdopodobnie najgorszy występ w historii polskiego show-biznesu.

44 min
Polsat SuperHit Festiwal 26.05.2017 - relacja online na żywo

Polsat SuperHit Festiwal 26.05.2017 - relacja online na żywo

26.05.2017 to pierwszy dzień Polsat SuperHit Festiwal 2017. Relacja online na żywo z Koncertu Platynowego i przeglądu Diamentowych Singli w Sopocie do sprawdzenia na ESKA.pl.

26 maja 2017, 23:48
Facebook zablokowany w Polsce?! To nie żart!

Facebook zablokowany w Polsce?! To nie żart!

Ministerstwo Finansów wzięło pod lupę najpopularniejszy serwis społecznościowy! Dlaczego już wkrótce może zostać on zablokowany? Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl!

26 maja 2017, 23:08
KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

26 maja 2017, 19:45
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy