Rozprawka o marzeniach i historyczne daty. Egzamin nie był trudny - mówią gimnazjaliści z Gorzowa [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Rozprawka o marzeniach i historyczne daty. Egzamin nie był trudny - mówią gimnazjaliści z Gorzowa [AUDIO] Gimnazjaliści po egzaminie; MGA
Ilustracja do artykułu Rozprawka o marzeniach i historyczne daty. Egzamin nie był trudny - mówią gimnazjaliści z Gorzowa [AUDIO]

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Dzisiaj młodzież pisała część humanistyczną, czyli historię, wiedzę o społeczeństwie oraz język polski.

Gimnazjaliści zapytani przez nas o wrażenia przyznali, że egzamin był łatwiejszy niż się spodziewali.

Przypomnijmy: uczniowie zaczęli od historii i wiedzy o społeczeństwie. Pojawiło się sporo zadań typu "prawda" czy "fałsz". Pojawiły się obrazki, które dotyczyły starożytnego Rzymu oraz mapki dotyczące podziału państwa Franków czy Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Oprócz tego pytania odnosiły się do baroku, dynastii Piastów oraz Unii Europejskiej. 

Jeśli chodzi o język polski to uczniowie mieli między innymi do napisania rozprawkę na temat: "Czy marzenia mają moc sprawczą?".

Posłuchaj co o części humanistycznej egzaminu mówili uczniowie Gimnazjum nr 3 w Gorzowie:

Jutro kolejna część egzaminu. Tym razem matematyczno-przyrodnicza. A oficjalne wyniki 16 czerwca.

 

Czytaj też: Ceny OC poszły w górę! Ile zapłacimy za ubezpieczenie samochodu w Gorzowie? [RAPORT]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak gwiazdą nowego serialu internetowego LIFTING. Aktorka znana głównie z trzech części Listów do M. oraz serialu Klan opowiada m.in. o pracy na planie produkcji oraz swoim stosunku do operacji plastycznych i poprawiania urody w wywiadzie video dla ESKA.pl.

26 lipca 2017, 19:24
Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Co znaczy ama, tfwngf, pasta, heheszki? Jeśli jesteś początkującym wykopowiczem, to sprawdź koniecznie znaczenie tych pojęć w naszym słowniczku.  

26 lipca 2017, 17:21
Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica gotowy na testy bolidem z 2017 roku! Polaka za kierownicą F1 będzie można zobaczyć na Węgrzech już 2 sierpnia. Gdzie i po ile kupić bilety na Hungaroring? Przekonajcie się na ESKA.pl

26 lipca 2017, 16:53
Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje wracają z nową, dość zaskakującą piosenką. Najdziwniejsze teksty z  utworu Michała Wiśniewskiego i jego zespołu - wyciągnęliśmy na ESKA.pl!

26 lipca 2017, 16:49
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy