Pół miliona złotych i 15 mieszkań od Gorzowa dla Akademii im. Jakuba z Paradyża

Zdjęcie z artykułu: Pół miliona złotych i 15 mieszkań od Gorzowa dla Akademii im. Jakuba z Paradyża Budynki Akademii przy ulicy Teatralnej; Michał Obiegło/wikipedia.org
Ilustracja do artykułu Pół miliona złotych i 15 mieszkań od Gorzowa dla Akademii im. Jakuba z Paradyża

Pieniądze zostaną przeznaczone na stypendia a lokale dla profesorów. Decyzje podczas specjalnej sesji podjęli gorzowscy radni. 

- Cieszę się, ze współpraca z miastem jest coraz lepsza - skomentowała Elżbieta Skorupska-Raczyńska, rektor uczelni. Urzędnicy zabezpieczyli w budżecie 500 tysięcy złotych, które będą co roku przekazywane Akademii im. Jakuba z Paradyża, jako fundusz stypendialny. Dodatkowo radni przekazali także 15 miejskich wyremontowanych mieszkań, które mają zostać przeznaczone dla kadry profesorskiej.

Akademia im. Jakuba z Paradyża to największa gorzowska uczelnia. Na 14 kierunkach studiów licencjackich i 5 magisterskich wykształcenia zdobywa w niej 2200 studentów.

Czytaj także:Gorzów: ruszamy na szlak kulturalny. Wymarsz w nocy z 10 na 11 czerwca

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak gwiazdą nowego serialu internetowego LIFTING. Aktorka znana głównie z trzech części Listów do M. oraz serialu Klan opowiada m.in. o pracy na planie produkcji oraz swoim stosunku do operacji plastycznych i poprawiania urody w wywiadzie video dla ESKA.pl.

26 lipca 2017, 19:24
Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Co znaczy ama, tfwngf, pasta, heheszki? Jeśli jesteś początkującym wykopowiczem, to sprawdź koniecznie znaczenie tych pojęć w naszym słowniczku.  

26 lipca 2017, 17:21
Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica gotowy na testy bolidem z 2017 roku! Polaka za kierownicą F1 będzie można zobaczyć na Węgrzech już 2 sierpnia. Gdzie i po ile kupić bilety na Hungaroring? Przekonajcie się na ESKA.pl

26 lipca 2017, 16:53
Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje wracają z nową, dość zaskakującą piosenką. Najdziwniejsze teksty z  utworu Michała Wiśniewskiego i jego zespołu - wyciągnęliśmy na ESKA.pl!

26 lipca 2017, 16:49
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy