Pół miliona złotych i 15 mieszkań od Gorzowa dla Akademii im. Jakuba z Paradyża

Zdjęcie z artykułu: Pół miliona złotych i 15 mieszkań od Gorzowa dla Akademii im. Jakuba z Paradyża Budynki Akademii przy ulicy Teatralnej; Michał Obiegło/wikipedia.org
Ilustracja do artykułu Pół miliona złotych i 15 mieszkań od Gorzowa dla Akademii im. Jakuba z Paradyża

Pieniądze zostaną przeznaczone na stypendia a lokale dla profesorów. Decyzje podczas specjalnej sesji podjęli gorzowscy radni. 

- Cieszę się, ze współpraca z miastem jest coraz lepsza - skomentowała Elżbieta Skorupska-Raczyńska, rektor uczelni. Urzędnicy zabezpieczyli w budżecie 500 tysięcy złotych, które będą co roku przekazywane Akademii im. Jakuba z Paradyża, jako fundusz stypendialny. Dodatkowo radni przekazali także 15 miejskich wyremontowanych mieszkań, które mają zostać przeznaczone dla kadry profesorskiej.

Akademia im. Jakuba z Paradyża to największa gorzowska uczelnia. Na 14 kierunkach studiów licencjackich i 5 magisterskich wykształcenia zdobywa w niej 2200 studentów.

Czytaj także:Gorzów: ruszamy na szlak kulturalny. Wymarsz w nocy z 10 na 11 czerwca

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Krzysztof Rutkowski w najgorszym występie w historii show-biznesu

Krzysztof Rutkowski w najgorszym występie w historii show-biznesu

Krzysztof Rutkowski śpiewa na żywo polski cover wielkiego przeboju The Kelly Family. To prawdopodobnie najgorszy występ w historii polskiego show-biznesu.

44 min
Polsat SuperHit Festiwal 26.05.2017 - relacja online na żywo

Polsat SuperHit Festiwal 26.05.2017 - relacja online na żywo

26.05.2017 to pierwszy dzień Polsat SuperHit Festiwal 2017. Relacja online na żywo z Koncertu Platynowego i przeglądu Diamentowych Singli w Sopocie do sprawdzenia na ESKA.pl.

26 maja 2017, 23:48
Facebook zablokowany w Polsce?! To nie żart!

Facebook zablokowany w Polsce?! To nie żart!

Ministerstwo Finansów wzięło pod lupę najpopularniejszy serwis społecznościowy! Dlaczego już wkrótce może zostać on zablokowany? Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl!

26 maja 2017, 23:08
KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

26 maja 2017, 19:45
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy