Pół miliona złotych i 15 mieszkań od Gorzowa dla Akademii im. Jakuba z Paradyża

Zdjęcie z artykułu: Pół miliona złotych i 15 mieszkań od Gorzowa dla Akademii im. Jakuba z Paradyża Budynki Akademii przy ulicy Teatralnej; Michał Obiegło/wikipedia.org
Ilustracja do artykułu Pół miliona złotych i 15 mieszkań od Gorzowa dla Akademii im. Jakuba z Paradyża

Pieniądze zostaną przeznaczone na stypendia a lokale dla profesorów. Decyzje podczas specjalnej sesji podjęli gorzowscy radni. 

- Cieszę się, ze współpraca z miastem jest coraz lepsza - skomentowała Elżbieta Skorupska-Raczyńska, rektor uczelni. Urzędnicy zabezpieczyli w budżecie 500 tysięcy złotych, które będą co roku przekazywane Akademii im. Jakuba z Paradyża, jako fundusz stypendialny. Dodatkowo radni przekazali także 15 miejskich wyremontowanych mieszkań, które mają zostać przeznaczone dla kadry profesorskiej.

Akademia im. Jakuba z Paradyża to największa gorzowska uczelnia. Na 14 kierunkach studiów licencjackich i 5 magisterskich wykształcenia zdobywa w niej 2200 studentów.

Czytaj także:Gorzów: ruszamy na szlak kulturalny. Wymarsz w nocy z 10 na 11 czerwca

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Idol: Arek Kłusowski i Filip Moniuszko. Internauci pytają o uczestników show!

Idol: Arek Kłusowski i Filip Moniuszko. Internauci pytają o uczestników show!

Arek Kłusowski i Filip Moniuszko odpadli z Idola? Internauci dopytują o dwóch uczestników, którzy zapadli w pamięć widzom po castingowych odcinkach muzycznego show!

27 marca 2017, 16:16
Co to jest fake news?

Co to jest fake news?

Fake newsy to niebezpieczne, szybko rozwijające się zjawisko w internecie. Na ESKA.pl., wyjaśniamy co to właściwie jest i jak należy na nie reagować.

27 marca 2017, 16:00
Open'er 2017: polski tydzień ogłoszeń

Open'er 2017: polski tydzień ogłoszeń

Organizatorzy Open'era ogłosili powrót legendy polskiego hip hopu specjalnie na festiwal i zapowiedzieli polski tydzień ogłoszeń.

27 marca 2017, 15:46
Kasia Moś w Rydze. Polka ponownie oczarowała na zagranicznym koncercie!

Kasia Moś w Rydze. Polka ponownie oczarowała na zagranicznym koncercie!

Kasia Moś nie zwalnia tempa i przed Eurowizją 2017 koncertuje po całej Europie. Tym razem Polka zachwyciła mieszkańców Rygi.

27 marca 2017, 15:24
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy