Msze w Przemysłówce! Sala w centrum Gorzowa gotowa

Zdjęcie z artykułu: Msze w Przemysłówce! Sala w centrum Gorzowa gotowa Sala gotowa na odprawianie nabożeństw.; facebook.com/bptadeusz
Ilustracja do artykułu Msze w Przemysłówce! Sala w centrum Gorzowa gotowa

Już nie na świeżym powietrzu, a w byłej sali bankowej będą mogli zbierać się gorzowscy wierni.

Od niedzieli (13.08) nabożeństwa parafii katedralnej odbywać się będą w nowym miejscu. Parter obiektu przy Wełnianym Rynku stoi pusty, za jakiś czas powstanie tam Arsenał Kultury. Póki co, za zgodą prezydenta Gorzowa, przekazano go bezpłatnie na cele sakralne.

W byłej sali bankowej pojawił się ołtarz oraz ławki.  Msze św. odprawiane będą w dawnej Przemysłówce o godzinach:  9, 10.30, 12, 15 i 18.

Przypomnijmy -  tuż po pożarze wieży katedralnej, wierni tymczasowo trafili pod opiekę  ojców kapucynów w Białym Kościele.  W niedziele msze odbywały się na Starym Rynku. Kuria i proboszcz rozmawiali z właścicielami byłego marketu „Kokos”, tuż obok Katedry, o możliwości odprawiania nabożeństw. Jednak wymagania finansowe były zbyt duże dla parafii.

Po pożarze wieży  świątynia jest zamknięta. Nie wiadomo ile potrwa odbudowa i renowacja. Na pewno kilka miesięcy, o ile nie dłużej.

Czytaj też: Zagraj na perkusji z beczek i przynieś surowce wtórne. Akcja w Gorzowie

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy