Mech z Kostrzyńskiej trafi na Gorzowskie Murawy! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Mech z Kostrzyńskiej trafi na Gorzowskie Murawy! [AUDIO] Pędzliczek z Kostrzyńskiej zostanie przeniesiony.; materiały UM
Ilustracja do artykułu Mech z Kostrzyńskiej trafi na Gorzowskie Murawy! [AUDIO]

Magistrat otrzymał decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotyczącą chronionego gatunku.

Przebudowa ul. Kostrzyńskiej coraz bliżej, choć inwestycja jest już opóźniona.

Chroniony pędzliczek zielonawy pozostanie na Wieprzycach. Wycięte drzewa z ulicy, trafią na jedną z działek rezerwatu przyrody Gorzowskie Murawy.  - Ta decyzja jest dla nas korzystna - mówi Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa:

Wycinka planowana jest na jesień, bo wcześniej trwa okres lęgowy ptaków. Będzie ona prowadzona wspólnie z briologiem. 38 drzew z chronionym mchem będzie składowane na terenie rezerwatu.

Gorzowskie Murawy leżą na Wieprzycach w Gorzowie. Bogactwo występujących gatunków roślin czynią je atrakcyjnymi przyrodniczo. Rezerwat istnieje od 2006 roku.

Przypomnijmy - oprócz pędzliczka zielonawego w drzewach na Kostrzyńskiej mogą hibernować nietoperze. Inwestycja jest opóźniona. Niedawno wybrano wykonawcę. Umowa z nim ma być podpisana w lipcu, po zakończeniu procedur przetargowych. Prace prawdopodobnie rozpoczną się w sierpniu. Do wycięcia przeznaczono 250 drzew.

Czytaj też: Wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie wybrany!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Córka Whitney Houston śpiewa hit Adele [VIDEO]

Córka Whitney Houston śpiewa hit Adele [VIDEO]

Bobbi Kristina śpiewa przebój Adele - w drugą rocznicę śmierci córki Whitney Houston w sieci pojawiło się wzruszające nagranie. Bobbi miała talent wokalny jak mama?

41 min
Jaki kształt ma kabestan? Pytanie w Milionerach

Jaki kształt ma kabestan? Pytanie w Milionerach

Jaki kształt ma kabestan? Odpowiedź na te pytanie już teraz na ESKA.pl

43 min
Facebook: seriale i programy. Kiedy w Polsce?

Facebook: seriale i programy. Kiedy w Polsce?

Seriale i programy na Facebooku? Tak! Największy portal społecznościowy na świecie zamierza mocno rozwinąć treści wideo w swoim serwisie. Kiedy nowe funkcje w Polsce?

1 godz. 5 min.
Pogoda nad morzem sierpień 2017 - miesięczna prognoza. Jak będzie?

Pogoda nad morzem sierpień 2017 - miesięczna prognoza. Jak będzie?

Jaka pogoda nad morzem w sierpniu? Więcej słońca czy przyda się parasolka? Prognozy do sprawdzenia - na ESKA.pl

1 godz. 5 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy