Mech z Kostrzyńskiej trafi na Gorzowskie Murawy! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Mech z Kostrzyńskiej trafi na Gorzowskie Murawy! [AUDIO] Pędzliczek z Kostrzyńskiej zostanie przeniesiony.; materiały UM
Ilustracja do artykułu Mech z Kostrzyńskiej trafi na Gorzowskie Murawy! [AUDIO]

Magistrat otrzymał decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotyczącą chronionego gatunku.

Przebudowa ul. Kostrzyńskiej coraz bliżej, choć inwestycja jest już opóźniona.

Chroniony pędzliczek zielonawy pozostanie na Wieprzycach. Wycięte drzewa z ulicy, trafią na jedną z działek rezerwatu przyrody Gorzowskie Murawy.  - Ta decyzja jest dla nas korzystna - mówi Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa:

Wycinka planowana jest na jesień, bo wcześniej trwa okres lęgowy ptaków. Będzie ona prowadzona wspólnie z briologiem. 38 drzew z chronionym mchem będzie składowane na terenie rezerwatu.

Gorzowskie Murawy leżą na Wieprzycach w Gorzowie. Bogactwo występujących gatunków roślin czynią je atrakcyjnymi przyrodniczo. Rezerwat istnieje od 2006 roku.

Przypomnijmy - oprócz pędzliczka zielonawego w drzewach na Kostrzyńskiej mogą hibernować nietoperze. Inwestycja jest opóźniona. Niedawno wybrano wykonawcę. Umowa z nim ma być podpisana w lipcu, po zakończeniu procedur przetargowych. Prace prawdopodobnie rozpoczną się w sierpniu. Do wycięcia przeznaczono 250 drzew.

Czytaj też: Wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie wybrany!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

3 godz. 30 min.
Niesamowity wyczyn słoni - uratowały tonące młode [VIDEO]

Niesamowity wyczyn słoni - uratowały tonące młode [VIDEO]

Słonice ratujące topiące się w wodzie młode to nagranie, który robi furorę w sieci. Akcja niczym ze Słonecznego Patrolu do obejrzenia już teraz - na ESKA.pl.

5 godz. 25 min.
Life Festival Oświęcim 2017: PROGRAM, DOJAZD - wszystko w jednym miejscu

Life Festival Oświęcim 2017: PROGRAM, DOJAZD - wszystko w jednym miejscu

Life Festival Oświęcim to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju. Jaki jest program LGO 2017? Jak najłatwiej dojechać na festiwal? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl.

5 godz. 28 min.
C-BooL na Tomorrowland?! Powody, że powinien tam zagrać!

C-BooL na Tomorrowland?! Powody, że powinien tam zagrać!

C-BooL odnosi ogromne sukcesy nie tylko w Polsce, ale także coraz lepiej radzi sobie na światowym rynku muzycznym. Dlatego właśnie powinien zagrać na największej imprezie muzyki elektronicznej! Dlaczego jeszcze? Przekonajcie się na ESKA.pl!

5 godz. 50 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy