Łódź podwodna zatopiona w estakadzie kolejowej w Gorzowie?

Zdjęcie z artykułu: Łódź podwodna zatopiona w estakadzie kolejowej w Gorzowie? Czy to łódź podwodna w estakadzie kolejowej?; foto słuchacz
Ilustracja do artykułu Łódź podwodna zatopiona w estakadzie kolejowej w Gorzowie?

W internecie pojawiło się intrygujące zdjęcie z prac nad pierwszymi niszami na Bulwarze Wschodnim.

W centrum Gorzowa prowadzona jest milionowa, kolejowa inwestycja. Praca wre, na estakadzie działa ciężki sprzęt.

Po usunięciu torów, betonowych i żeliwnych konstrukcji, ukazało się "coś" na kształt małej łodzi podwodnej. W jaki sposób pływający sprzęt miałby znaleźć się pod torami kolejowymi na estakadzie, na wysokości kilku metrów? Może kiedyś transportowano łodzie koleją i jakaś się zawieruszyła.

- To niemożliwe - uśmiecha się Ryszard Magdziak, inżynier kontraktu. - Ta podłużna część, która wygląda jak łódź, to fragment systemu odwadniającego. Z kolei to co przypomina właz, to studzienka - wyjaśnia. Na razie wykonawca nie znalazł żadnego skarbu.

Przypomnijmy - prace na zabytkowej estakadzie w Gorzowie trwają od 22 maja. Remontowane są trzy nisze na bulwarze wschodnim. Wkrótce wykonawca zajmie się częścią zachodnią. Modernizacja obiektu wraz z remontem peronu na dworcu to koszt 111 mln zł. Przebudowa ma się zakończyć na jesień przyszłego roku.

Czytaj też: Skatepark w Gorzowie zaprojektują fachowcy z Krakowa

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Electrocity 2017 - kto wystąpi w Lubiążu? Znamy PEŁNY LINE-UP

Kto wystąpi na Electrocity 2017 w Lubiążu? Poznajcie wszystkie gwiazdy festiwalu już teraz na ESKA.pl i przekonajcie się, że warto tam być! 

3 godz. 26 min.
Niesamowity wyczyn słoni - uratowały tonące młode [VIDEO]

Niesamowity wyczyn słoni - uratowały tonące młode [VIDEO]

Słonice ratujące topiące się w wodzie młode to nagranie, który robi furorę w sieci. Akcja niczym ze Słonecznego Patrolu do obejrzenia już teraz - na ESKA.pl.

5 godz. 21 min.
Life Festival Oświęcim 2017: PROGRAM, DOJAZD - wszystko w jednym miejscu

Life Festival Oświęcim 2017: PROGRAM, DOJAZD - wszystko w jednym miejscu

Life Festival Oświęcim to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju. Jaki jest program LGO 2017? Jak najłatwiej dojechać na festiwal? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl.

5 godz. 24 min.
C-BooL na Tomorrowland?! Powody, że powinien tam zagrać!

C-BooL na Tomorrowland?! Powody, że powinien tam zagrać!

C-BooL odnosi ogromne sukcesy nie tylko w Polsce, ale także coraz lepiej radzi sobie na światowym rynku muzycznym. Dlatego właśnie powinien zagrać na największej imprezie muzyki elektronicznej! Dlaczego jeszcze? Przekonajcie się na ESKA.pl!

5 godz. 46 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy