Gorzów: Wiesz gdzie rośnie barszcz Sosnowskiego? Zgłoś urzędnikom!

Zdjęcie z artykułu: Gorzów: Wiesz gdzie rośnie barszcz Sosnowskiego? Zgłoś urzędnikom! Przy likwidacji barszczu trzeba pracować w specjalnych kombinezonach.; UM Gorzów
Ilustracja do artykułu Gorzów: Wiesz gdzie rośnie barszcz Sosnowskiego? Zgłoś urzędnikom!

Gorzowski magistart walczy z toksyczną rośliną i czeka na zgłoszenia od mieszkańców.

Jeszcze przed wakacjami, wyłoniona w konkursie firma zaczęła usuwać barszcz z miejskich gruntów. Usunięto wszystkie kwiatostany. Aktualnie prowadzone są opryski, które na dużych skupiskach będą powtórzone w połowie sierpnia. Barszcz rósł przy Myśliborskiej, przy giełdzie, a także na Zawarciu przy ul. Zielonej.

- Zachęcamy gorzowian do zgłaszania informacji o toksycznej roślinie. Można dzwonić i pisać – mówią urzędnicy. Dostępny jest numer telefonu 95 7355 796 lub mail mikolaj.zawadzki@um.gorzow.pl

Przypomnijmy - barszcz Sosnowskiego jest toksyczny, powoduje oparzenia na skórze. Roślinę można spotkać na łąkach, w ogrodach, w parkach oraz nad jeziorami i rzekami. Łatwo ją rozpoznać -  jest ogromna, sięga maksymalnie do pięciu metrów, ma duże liście przypominające łopian. Do tego długie pędy z białymi kwiatami, które wyglądają jak wyrośnięty koper. Barszczu najlepiej nie dotykać i omijać go z daleka.

Czytaj też: Potrzebna krew! Braki w gorzowskim Centrum Krwiodawstwa

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy